Yemek Odanızı Tamamlayacak En Şık 5 Ürün

Akşam yemeklerinin tek adresi olan yemek odanız için farklı bir atmosfer yaratmak istiyorsanız, yemek odası takımları olmazsa olmaz parçalar arasında yer alır. Evinizde kendi tarzınızı yansıtan bir yemek odası yapmak basit gibi gözükse de bazı detaylara özen göstermek gerekir.

Yemek Odanızı Tamamlayacak En Şık 5 Ürün

Yemek odası dekorasyonunda tercih ettiğiniz parçalar, aslında ev stilinde ne kadar zevkli olduğunuzun ve modayı ne kadar yakından takip ettiğinizin bir göstergesidir. Yemek odası takımları, günümüzde özellikle de özel günler kutlanırken çok şık ve göz alıcı masalar hazırlanmasına yardımcı olur. Doğru parçaları kullanarak evinizde ağırladığınız tüm misafirlerinizi, yemek masanızla büyülemek mümkün.

Yemek Masasında Doğru Seçimler

Hoş bir dekorasyonda, doğru parçaları seçmek kilit noktadır. Evinizin modern bir havaya sahip olmasını istiyorsanız, uygun eşyalarla tarzınızı bütünleştirmelisiniz. Yemek odanız için genel şıklığı yakalamak, maalesef tek başına mümkün değildir. Bu yüzden, tüm eşyaları aynı tarzda ve formatta seçmelisiniz. Konsol seçerken, yemek masasından farklı renkleri tercih etmek, genel bir uyumsuzluğa neden olur. Yemek odasındaki konsol ve yemek masasının aynı mobilyadan olması bu yüzden çok önemlidir.

Uyumlu parçalar, yemek odanızdaki şıklığı tamamlayacaktır. Konsoldan hariç yemek odasında perde, halı, sehpa gibi diğer aksesuarlarında bir uyum yakalamış olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Salon ve Yemek Masası Arasında Uyum

Günümüzde her evde yemek masası için ayrı bir oda düzenlemek çok zordur. Bu yüzden yemek masasını, salonda kullanmak gerekebilir. Eğer sizde yemek masanızı salonunuzda kullanmak zorunda iseniz, eşyalarınız ve yemek odası takımı arasında bir uyum yakalamaya özen göstermelisiniz.

Salonunuz, canlı renklere ve daha gösterişli aksesuarlara sahipse yemek takımında bu hareketliliğe uyum sağlıyor olmalıdır. Yaşam alanlarınızda renk uyumu yakalamak, şıklığın ilk kuralıdır.

Ayrıca mobilya seçimi yaparken, salonun da spor modelde koltuk takımlarına yer verecekseniz, yemek odası takımında klasik tarz kullanmamalısınız. Evinizin genel olarak estetik bir tarza sahip olmak istiyorsanız, bu püf noktaları hayatınızı kurtaracaktır.

Bunlarla beraber yemek masasının sandalye kumaşlarını, salonunuzda yer alan koltuk takımıyla aynı kumaş kullanmanız genel bakışta bir bütün oluşmasını sağlayacaktır. Koltuk takımının kenarlarında yer alan ahşap mobilya rengini, yemek masasında kullanmak tarzınızın birbiriyle uyum sağlamasına neden olacaktır.

Aydınlatma Seçimi

Yemek odası takımlarının olmazsa olmaz aksesuarlardan biridir aydınlatma. Işık yemek yerken oldukça gereklidir. Özellikle özel günlerde, sizin için önemli yeri olan insanları ağırlıyor iseniz, aydınlatma için verim alabileceğiniz aksesuarlar kullanmalısınız. Güzel bir gece için, sadece güzel bir yemek odası takımı yeterli değildir. Genel olarak yemek odası dekorasyonunda, göz dolduran o estetik duruşu yakalamalısınız.

Evinizin tarzıyla herkesin ilgisini çekmek istiyorsanız, detaylara daha fazla özen göstermeniz gerekir. Göze güzel gelen bir yemek odasında, aydınlatma eksikliği yaşanması tüm masaya gölge düşürür. Güzel ışıklandırılmış bir yemek odasında yenilen yemekler, misafirlerinize çok daha fazla zevk verir.

Bu yüzden, yemek odanızın konseptine uygun, verimli şekilde aydınlatabilen şık bir avize seçebilirsiniz. Değişik şekillere sahip bir avizeyi, yemek masasının orta bölümüne konumlandırma yaparak tüm misafirlerin birbiriyle yeterli göz mesafesinde olmasını sağlamak mümkündür. Masa boyutuna göre, avize boyutuna karar verebilirsiniz.

Ayrıca mumlar, bir yemek masasının olmazsa olmaz detayıdır. Özenle hazırlanmış bir yemek masasına daha modern bir hava katar. Duvarlara ve konsol üzerine farklı aydınlatma sistemleri koyarak, daha aydınlık bir alan oluşturabilirsiniz. Tüm bu detaylar, misafirlerinizin beğenisini kazanmak ve yemek odanızda görsel bir şölen oluşturmak için gereklidir.

Yemek Odasında Perdeler

Misafirlerinizi zevkle ağırlayacağınız yemek masasını koyacak ayrı bir odaya sahip değilseniz, salonunuzda yemek masasını TV’ye en uzak bölüme konumlandırmak gerekir. Bu sayede, konuklarımızın TV sesinden rahatsız olabilme ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz.

Yemek masanızın yanı başında pencerelerin yer alması, yemek sırasında manzara seyretmek için hoş olabilir. Ancak perde seçimine de özen göstermeniz gerekir. Seçmiş olduğunuz perdeler, yemek masanızın tarzıyla uyum içerisinde olmalıdır.

Yemek masanızdaki sandalyelerin rengine uygun perde seçimi yapabilirsiniz. Bu estetik görüntüyü tamamlayacak bir detaydır. Perdenin yere kadar sürünen boyda olması, modayı yakından takip ettiğinizin bir işareti olacaktır.

Doğru Aksesuarlar

Bir yemek odasında birçok aksesuara yer verilir. Bu aksesuarların, yemek odasının stiliyle bir ahenk içinde olması gerekir. Duvarlara asılan göz alıcı tablolar, mumlar, vazolar, konsol kullanılan yemek odaları için önem taşır. Bu küçük detaylara özen göstererek, tarzınızı yemek odanıza yansıtabilir ve evinizde ağırladığınız tüm misafirlerinizde iz bırakabilirsiniz.

Devasa bir saat seçerek, yemek odası takımınızın tarzını tamamlayabilirsiniz. Canlı çiçeklerin eşsiz güzelliği sayesinde, misafirlerinize hoş kokular eşliğinde güzel yemekler ikram edebilirsiniz. Şık bir yemek odası için, detayların önemini fark edip, tarzınızı her bir ayrıntıya yansıtarak güzel bir yemek odasına sahip olabilirsiniz.

Yemek Takımı Modası İçin Kınık Mobilya

Kınık Mobilya, 2006 yılından bu yana kaliteli mobilya üretimiyle sektörde adını duyurmayı başarmış profesyonel bir firmadır. Her zevke hitap edecek çeşitlilikte, üst düzey kalitede ve bütçeye uygun mobilyalarıyla müşteri memnuniyetini kazanmayı hedefleyerek çalışmalarını sürdürür.

Web sitemizde yer alan birçok mobilya arasından, ihtiyacınız olan ürünü tek tıkla seçebilirsiniz. Beğendiğiniz tarza uygun modelde ve ölçüde ürün bulamadığınız takdirde, Kınık Mobilya’da dilediğiniz modelde ve ölçüde özel tasarım yaptırabilirsiniz.

Mobilyalar, bir evin rengidir. Ruhunuzu evinize yansıtmak, tarzınıza uygun mobilyaları evinizde kullanmaktan geçer. İşini özveriyle yapan Kınık Mobilya’da aradığınız her ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kaliteli hizmetin ve kolay alışverişin en doğru adresi olan Kınık Mobilya, son dönemin modasına uygun tüm mobilya çeşitleri ile sizleri bekliyor. Sizde evinize değer verin ve Kınık Mobilya’ya mutlaka göz atın.

3.10.2022

 
Copyright © 2023 Kınık Mobilya Sanayi Ticaret Anonim Şirketi - Çorlu Mobilya

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.