Sade Ev Dekorasyonu Fikirleri

Günümüzün popüler gelişmelerinden bir tanesi olan minimallik, ev dekorasyonlarında da kendini belli ediyor. Eşya kalabalığı içerisinde boğulmuş olan salon, mutfak, yatak odası gibi mekanlar artık kişilerinde sadeleşmeye gitmesine neden oldu. Günümüzde birçok insan çalışma hayatının içerisinde olmasından dolayı, evde konforu yakalayabilecek sadelik sevilmeye ve istenmeye başlandı denilebilir.

Sade Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonu iç mimarlardan yardım alınarak yapılabileceği gibi kişilerin kendi zevklerine ve beğenilerine göre bizzat kendileri tarafından da yapılabilir. Sade ev dekorasyonu denildiğinde eşyaların küçük boyutlu olmasından ziyade, kalabalıktan uzak ve daha kullanışlı olması düşünülebilir. Dekorasyon fikirleri mobilyaların seçileceği mağaza fotoğraflarından yararlanılarak yapılabilir.

Sade Ev Dekorasyonu Fikirleri

Son yıllarda oldukça şık ve aynı zamanda sağlam mobilyalar üretilmeye başlandı. Bu durumun temel sebepleri arasında şüphesiz sanayiinin gelişmesi gelir. Fakat aynı zamanda mobilyacılar alanında uzman tasarımcılarla iş birliği yaparak evlerin daha konforlu hale getirilmesi için çalışıyor.

Ev Dekorasyonu İçin Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı?

Her kişinin kendine has özel istek ve zevkleri olabilir. Mobilya seçiminde kimi insan gri tonlarını daha asil bulurken kimi insan daha çok beyaz gibi açık renklere yönelir. Ev dekorasyonu esasında kişilerin kendi karakterlerinin de bir yansımasıdır demek mümkün.

Sıcak mizaca sahip insanların evlerinin daha renkli olduğunu görmek mümkünken ciddi ve disiplinli insanların evlerinin ise daha düz ve tek renk ya da tonlarından oluştuğu görülür. Ev dekorasyonu, çağımızda konfor alanı olarak dinlenmek için kullanılan evlerde oldukça önemlidir.

Kişinin kedisini en rahat hissedeceği ortamı hazırlaması gerekir. Bu bağlamda Kınık mobilya birbirinden güze tasarım ve önerileriyle insanlarda bakış açısı oluşturur. Salon dekorasyonlarında mobilyaların yanı sıra çeşitli çiçeklerin kullanılması ya da aydınlatma eşyalarının tercih edilmesi de ayrıca farklı bir hava oluşmasını sağlar.

Sade Ev Dekorasyonu İçin Mobilya Çeşitleri Nelerdir?

Sade ev dekorasyonu yapma için ev sahibimiz mevcut evinin ölçülerine göre mobilya bakmalıdır. Geniş salon sahibi evlerde, büyük mobilyalar kullanmak avantajlı ve göz doldurucu olurken, geniş olmayan salonlarda aynı mobilyaların kullanılması odayı boğabilir ve ev içinde kasvetli bir hava oluşmasına neden olabilir.

Geniş oturma odaları için spor ve rahat bir takım olan aynı zamanda ortama şıklı katacak Acra koltuk takımlarına bakılabilir. Tekli berjerden oluşan bu takım oldukça rahat ve konforludur. Üstelik kaliteli olmasının yanı sıra modern dizaynıyla da ev dekorasyonu yapabilmek için avantajlıdır.

Acra koltuk takımı ile genellikle sade ve şık tablo kullanımı, birden fazla aydınlatmalı abajur kullanımı uygun olacaktır. Koltuk takımı kendinden kırlenti olduğu için ekstra yer kaplayan ve kişilerin rahat hareket etmesini engelleyen kırlentler bulunmaz.

Fakat kişiler kendi tercihlerine göre ek kırlent ekleyebilir ve koltuk takımının bambaşka bir havaya bürünmesini de sağlayabilir. Daha minik oturma odasına sahip evlerde ise Adel-Al koltuk takımı daha uygun olacaktır. Yine rahatlıktan ödün vermeyen bu koltuk takımı, berjeriyle tam bir okuma köşesi yapılabilecek güzelliktedir.

Sade Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yatak odaları hiç şüphe yok ki kişilerin dinlenmek için en çok kullandığı odalardır. Bu sebeple bir yatak odasının dekorasyonu olabildiğince dinlendirici olmalıdır. Kişileri yormayacak renk tonları kullanmak ve kullanışlı mobilyalar seçmek oldukça önemlidir. Küçük yatak odalarını olduğundan daha geniş gösterebilmek adına aynalar dekorasyon ürünü olarak kullanılabilir.

Doğru ayna seçimi ve aynanın doğru konumlandırılmış olması mevcut odanın derinliğini artıracaktır. Yatak odasını dekore ederken kişisel eşyalarınızın miktarını göz önünde bulundurabilirsiniz. Çok fazla depolanacak eşyanız varsa bazalı yatak seçimi fazla eşyaların derli toplu bir şekilde görünümünü engelleyeceği için sadelikte size yardımcı olacaktır.

Yatak odası dekorasyonunda oldukça fazla rol oynayan eşyalardan bir tanesi yatak başlığıdır. Karyola başlığı neredeyse odanın tamamına sirayet eder. Başlık seçimi yatağa uygun ve mümkünse kendi orijinal başlığı olmalıdır. Geniş yatak odaları için L şeklinde uzanan köşe giyinme dolapları oldukça şık görünür.

Bu bağlamda Kınıkmobilya.com web adresinden modellere göz atabilirsiniz. Yatak odasında da sadeliği yakalayabilmek için eşya kalabalığından uzak durulmalı, mümkünse küçük halı ya da kilim tercih edilmeli. Halının oda içerisinde hiç kullanılmayacak olması seçilen yatak odası takımına göre şıklık da sağlayabilir.

Ev Dekorasyonu İçin Nasıl Aksesuar Seçimi Yapılabilir?

Kişinin yaşam alanını güzelleştirmesi şüphesiz mobilyalarına ve kullandığı aksesuarlarına bağlıdır. Tercih edilecek aksesuar bir tablo olabileceği gibi, minik dekorasyon ürünleri de olabilir. Yeri geldiğinde kullanılan bir aydınlatma eşyasının da aksesuar özelliği taşıdığını unutmamak gerekir. Bu bağlamda yatak odalarında kullanılan abajur bile aksesuar niteliği taşır.

Sade ev dekorasyonlarında seçilecek olan aksesuarların, odanın tamamı ile ahenk ve uyum içerisinde bir bütünlük oluşturması gerekir. Odaya girildiğinde ilk göze batan ve uyumsuz görünen eşya odanın sadeliğini bozuyor demektir ve kaldırılması uygun olacaktır. Sade ev dekorasyonunun vaz geçilmez üyelerinden bir tanesi de bitkilerdir. Evde evcil dostunuzun yaşamasına bağlı olarak bitkinizi evcil hayvan dostu bitkilerden seçebilirsiniz.

Ev Dekorasyonu İçin Mobilyalarda Model Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Hemen hemen her eşyada olduğu gibi mobilyalarında kendilerine has modelleri vardır. Mobilya modelleri, ciddiyet, resmiyet, sıcaklık ve daha birçok duyguyu üzerinde taşır. Bu bağlamda mobilyalarda model seçerken kişilerin kendi zevklerine güvenmeleri ve bu doğrultuda tercih yapmaları önemlidir. Klasiklerden keyif alan bir kişinin spor mobilya takımı seçmesi, kendi konforunun düşmesine neden olabilir.

Yemek Odası Takımları Nasıl Seçilmelidir?

Yemek odası takımları aynı zamanda oturma odası takımlarıyla uyumlu olan mobilyalardır. Özellikle oturma grubu mobilyaları ile yemek grubu mobilyalarının aynı oda içerisinde kullanılacağı durumlarda, iki mobilya takımının birbirine eş olarak seçilmesi önemlidir.

Yemek odası takımları içerisinde genellikle aynalı konsol olmasından dolayı oturma odanıza derinlik katacaktır. Yine yemek odası takımı seçerken mevcut evin genişliğine göre tercih yapmak önemlidir.

Ev Dekorasyonunda Renk Seçiminin Önemi Nedir?

Mobilyalarda seçilecek renkler tamamen kişiseldir. Önemli olan kişilerin kendi beğenileriyle paralel karar vermeleri ve tercih yapmalarıdır. Beyaz ve tonlarını beğenen kişilerde, beyaz rengin dezavantaj olabileceği duygusu oluşur. Beyaz renk insanın içini açan ve temizliği simgeleyen bir renktir.

Bu bağlamda temizliği rahat yapılan, toz tutmayan malzemelerden üretilmiş mobilyaların tercih edilmesi beyaz ve tonlarının dezavantajını ortadan kaldıracaktır. Ev dekorasyonunda iki renkten oluşan oturma odası takımları, evlerin havasını değiştirmesinin yanı sıra tatlı bir sıcaklık da katar. Bu bağlamda her şeyin tek renk olmasından kaçınmak doğru olacaktır.

18.5.2023

 
Copyright © 2023 Kınık Mobilya Sanayi Ticaret Anonim Şirketi - Çorlu Mobilya

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.