Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Püf Noktaları

Küçük yatak odası dekorasyonu, yatak odanız küçükse çoğu zaman diğer ev dekorasyonlarından daha zorlayıcıdır. Alçak bir tavan ve dar bir taban alanına, bütün eşyalarla nasıl sığacağız kafanızda kocaman bir soru işareti olabilir. Yatak odanızı dekore ederken, birkaç püf noktası ve ufak dekorasyon sırları sayesinde ferah bir odaya sahip olabilirsiniz. Ufak dekorasyon fikirleri ile doğru ürünler, doğru konumlara yerleştirildiğinde küçük yatak odaları son derece konforlu ve rahat kullanım sunan odalar haline gelebilir. 

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Püf Noktaları

Küçük Yatak Odası Nasıl Dekore Edilmeli?

Küçük bir yatak odasına sahipseniz, öncelikle en yakın arkadaşınız açık renkler ve açık tonlarda dekorasyon ürünleri olmalı. Açık renkleri ne kadar yoğun kullanırsanız, o kadar ferah bir görünüm elde edersiniz. Açık renkli boyalarla yatak odanızın duvarlarını boyadığımızda, aslında ne kadar geniş bir odaya sahip olduğunuzu düşüneceksiniz. Kremi, gök mavisi, güneş sarısı gibi açık tonlarda, cıvıl cıvıl renkleri yatak odanızın duvarlarında kullanabilirsiniz. Bu sayede koyu renkli boyaların nasıl bir çukur hissi yarattığını fark edeceksiniz.

Aynaların Mucizevi Etkisi

Ayna kullanmak, özellikle küçük yatak odalarının olduğundan büyük görünmesi için kullanılan en iyi dekorasyon fikirlerinden biridir. Elbise dolabınız, kendiliğinden boy aynasına sahipse şanslısınız demektir. Yeni aynalar almanıza gerek kalmayacaktır. Eğer dolabınız aynalı değilse, özellikle birkaç tane boy aynasını yatak odanıza mutlaka almalısınız. Değişik figürlü aynalar küçük odanızın daha büyük durmasını sağlarken, diğer yandan çok otantik bir hava katacaktır. Ayrıca, odanın daha aydınlık görünmesi için aynayı pencere karşısına konumlandırmalısınız. Bu yalnızca odayı aydınlatmakla yetinmeyecek, birçok pencereniz varmış gibi görünmesine sebep olacaktır.

Ölü Alanları Değerlendirme

Küçük bir yatak odasını daha büyük göstermenin bir diğer yolu, ölü alanları doğru şekilde değerlendirmektir. Kiriş, şömine gibi kuytu ve kullanılmayan alanlara kitaplık ya da farklı aksesuarlar takarak yatak odalarındaki odak noktalarını değiştirebilirsiniz. Kullanılmayan alanlarda bulunan yüksekliklere raf yerleştirerek, hem bazı eşyalarınızı koyabilir hem de hoş bir görüntü kazanabilirsiniz.

Fazla Aksesuar Kullanmayın

Gereksiz aksesuarlardan kaçının. Küçük yatak odalarının en büyük sorunsalı, fazla eşya ile doldurmaktan kaynaklı hareket edecek alan bulamamaktır. Bu nedenle küçük yatak odanızda ne kadar az eşyaya yer verirseniz, kendinize o kadar rahat hareket alanı bırakmış olursunuz. Çok fazla aksesuarı duvara monte ettiğinizde, oda sizi boğacak kadar dar hissettirebilir. Bunun yerine şık, kaliteli ve odanın renklerine uygun birkaç aksesuar seçin ve geri kalan duvar alanını tamamen boş bırakın. Sadeliğin gösterişini mutlaka deneyimleyin.

Odak Noktası Bulun

Küçük yatak odanızı daha büyük göstermek için, net bir odak noktası belirlemelisiniz. Küçük yatak odalarının genellikle odak noktası pencere ve yatak olmaktadır. Bu iki madde, birbiriyle yarış halinde olmamalıdır. En kolayı ikisinden birini odak noktası tayin etmektir. Bu sayede birini parlatırken, diğeriyle renklerin ve hareketli figürlerin çakışmasının önüne geçmiş olacaksınız.

Odak noktasını belirledikten sonra yapmanız gereken, diğerini tarafsız şekilde bırakmaktır. Yatağı odak noktası seçtiyseniz, birkaç renkli, taşlı yastıkla ufak dokunuşlar yapın. Bununla birlikte perde seçimini, son derece sade ve renksiz modeller arasından yapmalısınız. Yatağı pencerenin önüne koyarak, iki odak noktasını birleştir renkleri her iki alanda dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Doğru Mobilya Seçimi

Küçük yatak odalarında mobilya seçimi çok önemlidir. Büyük yataklardan hoşlansanız bile, küçük odanıza büyük yatak almak kullanacağınız alanın kısıtlı olmasına neden olacaktır. Ancak yatak odasına sadece uyumak için geliyorsanız, büyük yatak seçmenizin bir mahsuru yoktur. Küçük bir odayı çocuk odası yapmak isterseniz, ranzalar alandan tasarruf edip ferah bir görüntü için olmazsa olmaz parçalardır. Küçük yatak odasını daha büyük göstermek, minik dekorasyon hileleri sayesinde aslında hiçte zor değildir.

Her Odaya Uygun Mobilya Modelleri İçin Kınık Mobilya

Doğru mobilya seçimiyle ne kadar küçük olursa olsun, çok ferah ve şık dekorasyonlar yapmak mümkündür. Kınık Mobilya, yıllardır üretimini son derece özenle gerçekleştirdiği tüm mobilya modellerini, daha mutlu evlere sahip olmanız için sizlere sunar.

Her odaya uygun boyutlarda üretilebilen mobilya çeşitlerine, tüm ürünlerimizin yer aldığı web sitemizden göz atabilirsiniz. Küçük alanları daha estetik bir görünüme kavuşturan Kınık Mobilya, kalitenin de tek adresi. Mobilya sektöründe ki rekabetten etkilenmeden, nitelikli ürünlerinin güzelliğini kullanıcıya ispat etmeyi başarmış olan firmamız, daha güzel evler için çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Müşteri memnuniyetini çalışma prensibi haline getiren Kınık Mobilya’dan mobilya satın almak için, alanın ölçülerini bilmeniz yeterli. Yatak odası, yemek odası, koltuk takımı, genç odası, köşe koltuk ve dekorasyona dair tüm aksesuarlara Kınık Mobilya’da ulaşabilirsiniz. Belirlediğiniz konsepte uygun, dilediğiniz malzemelerden üretilen mobilyalarla, evinize her girdiğinizde ferah, geniş ve huzur ortamının tadını rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Nitelikli mobilya seçenekleriyle, Kınık Mobilya sayesinde sizde hemen evinizi sıcacık bir yuva haline getirin. Kınık Mobilya, mobilya sektörünün öncü markası.

3.10.2022

 
Copyright © 2023 Kınık Mobilya Sanayi Ticaret Anonim Şirketi - Çorlu Mobilya

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.