Küçük Mutfaklar için Öneriler

Mutfaklar her zaman evin en özel köşesidir. Ev seçimi yaparken en çok mutfağa dikkat edilir. Geniş, ferah bir mutfak her evde beklenen bir özellik olarak karşımıza çıkar. Bazen beğendiğimiz evin veya sahip olduğumuz evin mutfağı küçük olabilir. Peki, küçük bir mutfağa sahipseniz neler yapmanız gerekir. Küçük mutfaklar için dekorasyon kritik noktadır. Yapacağınız dokunuşlar evinizin ve mutfağınız tüm havasını değiştirecektir. 

Küçük Mutfaklar için Öneriler

Görünüş olarak güzel ve şık görünmesinin dışında kullanışlı ve depolama alanı noktasında sıkıntısız bir mutfak dekorasyonu yaparak konforu sağlamak gerekir. Küçük mutfaklarınız olduğundan daha ferah ve kullanışlı hale dönüştürecek mutfak dekorasyon fikirlerinden bilgi alabilirsiniz.

Küçük Mutfak Dekorasyonu

Güzel dokunuşlar ile mutfaklarınızı mükemmel yaşam alanlarına dönüştürebilir, farklı bir ortam oluşturabilirsiniz. Renk seçimi her yerde olduğu gibi mutfak içinde çok önemlidir. Özellikle küçük mutfaklarda doğru renk seçenekleri ile geniş bir ortam oluşturmak mümkün. Mutfaklarda kullanılması gereken renk tonlarının başında beyaz geliyor. Geniş göstermenin en kolay yolu beyaz ve tonlarıdır.  

Duvarların beyaz renk ve mutfak tezgahının beyaz renk olması ideal bir seçenektir. Aynı zamanda mutfak dolabının üzerine yerleştirilen ışıklar mükemmel bir etki sağlayacaktır.

Mutfak Duvarlarınızı Değerlendirin

Küçük mutfağa sahipseniz duvarlarınızı muhakkak değerlendirmelisiniz. Depolama alanına sahip olmadığınız durumlarda duvarlar kullanıma en elverişli yerlere dönüşebilirler. Dolabınızın içerisine sığmayan eşyalar için açık raf tercih edebilirsiniz. Asmalı bir şekilde şık raflar ekleyerek depolama alanı oluşturmanın yanında şık bir tarz elde edebilirsiniz. Ekstra raf ve dolaplar aynı zamanda dikkat çekecektir. Duvara monte edilen elinizin altında olmasını istediğiniz tüm eşyalarınıza yer açar.

Küçük Mutfaklarda Sürgülü Kapı Seçimi

Küçük mutfak dekorasyonunuz için her seçim, ortamı daha fazla daraltmamaya yönelik olmalıdır. Sürmeli ve akordiyon kapılar bu noktada işimizi çok yarar. Bazı durumlarda kapı kullanmadan da dekorasyonunuza yön verebilirsiniz. Perdeler ve kapı yerine geçen tarz tasarımlar küçük mutfaklarda büyük faydalar sağlayacaktır.

Dolap Düzenleyicileri ve Modüler Mobilyalar

Mutfakta yeterli depolama alanım yok dediğiniz noktada dolap düzenleyiciler ve modüler mobilyalar kurtarıcınız olacak. Dar mutfaklara sahip olabilirsiniz önemli olan doğru şekilde dizayn yaparak alanı en elverişli şekilde kullanmak. 

Modüler dolaplar minimalist mutfakların olmazsa olmazı. Minik dolaplar ile kullanmadık eşyalarınızı saklayabilir, tezgah üzerindeki boş duvarlara en uygun şekilde düzenleyebilirsiniz. Mutfak içlerinde tabakların arasına veya benzer ev aletleri için oluşturabileceğiniz raflar ve bölücü araç gereçler ile düzen sağlayabilirsiniz.

Küçük Mutfaklar İçin Masa Önerileri

Küçük mutfaklarda masa tercihi yapmak daha zordur. Dar bir alan seçilebilecek masalar oldukça kısıtlıdır. Seçilen masalar bazen alanı oldukça daraltabilir. Küçük mutfaklar için bu bir kabustur. Açılabilir geniş masalar küçük mutfaklar için uygun değildir. Hareketi zorlaştırır ve dekorasyonu kötü yönde etkiler. Mutfakta en boş kalan kısma uygun bir köşe takımı kullanmak şık ve kullanışlı olacaktır. 

Hazır bir yemek takımı satın almak yerine alanınıza uygun bir köşe takımı yaptırmak tarzınızı da oluşturmanıza fayda sağlayacaktır. Duvara monte edilen açılıp kapanabilir mutfak masaları yine küçük mutfakların gözdesi. Alanı daha şık ve kullanışlı hale dönüştürebilecek mobilyalara Kınık Mobilya içerisindeki seçeneklerden bulabilirsiniz.

Küçük Mutfaklarda Tezgah Kullanımı

Tezgah ve tezgah üzerindeki duvarlar küçük mutfakları düzenlemek için kullanılabilir. Duvara monte edilebilecek raflar ve askılık şeklinde olan aparatlar tezgah üzerindeki duvarlar için tercih edilebilir. Alandan tasarruf etmenizi sağlayarak kullanışlı hale dönüştürebilirsiniz.

Zeki Tasarım İyi Planlama

Ev seçimi yapmak hayatımız için çok önemlidir. Kendimizi en rahat hissettiğimiz günün sonunda kavuşmak istediğimiz tek yer evlerimizdir. Yaşam alanımızı oluşturmak bizim elimizdedir. Ev seçimlerimizi yaparken en çok dikkat ettiğimiz yer mutfaklardır. Evimizin mutfağının geniş ve ferah olmasını çok isteriz. Bazı durumlarda seçim elimizde olmadığı için küçük bir mutfak ile karşı karşıya kalabiliriz. Bu durumda küçük mutfağımızı güzel dekore etmek her şeyi değiştirebilir. 

Küçük bir alanı güzel bir hale dönüştürmek her zaman çok daha zordur. Mutfaklar için ise bu çok daha zor olabilmektedir.  Küçük mutfaklarınızın dekorasyonu için uzman birinden yardım alabilirsiniz. Bunun dışında sunduğumuz öneriler işinize yarayacaktır. Renk seçimleri, duvarların ne şekilde kullanılacağı, masa seçimleri, dolap içi yerleşim ve modüler eşyalar küçük mutfakların olmazsa olmaz kriterleri arasında olacaktır.

Kınık Mobilya İle Mutfak Tercihleri

Mutfak seçim ve dekorasyonlarınız için başka bir sitede gezmenize gerek yok! Kınık mobilya da küçük mutfaklarınıza uygun mobilyalara, uygun renk seçimlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Her tarza ve her ölçüye uygun en şık mobilyalara kalite bir şekilde sahip olabilir rahatlığın ve konforun tadını çıkarabilirsiniz. Tüm evleri güzelleştirmek için uzun yıllardır çalışıyoruz. Sizlerin zevkleri ve bizim önerilerimiz ile yaşamaktan keyif alacağınız alanlar oluşturarak sizleri her an rahat ettirmeyi hedefliyoruz. Ücretsiz nakliye ve kurulum, güvenli ödeme sistemi, garanti ve 7/24 müşteri destek hattımız ile evleriniz için en güzel kararları güvenilir bir şekilde uzun yıllardır devam ettiriyoruz. 

17.1.2023

 
Copyright © 2023 Kınık Mobilya Sanayi Ticaret Anonim Şirketi - Çorlu Mobilya

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.