Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

Tarz Özellikleri

Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster

Ev dekorasyonu yada düzeni denilince akla ilk gelen,göz alıcı tasarımlarıyla koltuk takımlarıdır. Bu koltuk takımları,genel olarak bir üçlü koltuk, bir ikili koltuk ve iki adet tekli koltuktan oluşmakta ve yaşam alanının, en önemli parçaları haline gelmektedir. Koltuk takımının odanın boyutuna göre tercih edilmesi oldukça önemlidir. Çünkü koltuk takımı,ev dekorasyonunda göze hitap eden bir görüntü oluşturması ve kendini göstermesi için, rahat ve doğru konumlandırılması gerekir. Bu şekilde koltuk takımları, farklı renk seçeneği ve modelleriyle oturma odasında kendini daha çok gösterecektir.

Tüm bunların yanı sıra,oturma odası için tercih edilen koltuk takımı göze hitap ve zevkinize uygun olanı olmalıdır. Aynı zamanda,koltuk takımı çeşitlerinden, size en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Bu şekilde aldığınız bir koltuk takımı, sizi daha çok mutlu edecek ve içinize sinecek böylece oturma odanızda, keyifle vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Aynı zamanda koltuk takımları, oturma gruplarından farklı olarak bir takım halinde kullanılan modellerdir. Buda oturma odalarında, bir bütünlük ve şıklık oluşturmaktadır.

Koltuk Takımı Modelleri

Evlerde en çok zaman geçirilen mekânlardan biri olan oturma odaları birçok farklı renk ve çeşitte koltuk takımlarıyla bir bütünlük kazanmaktadır. Geçmişten günümüze, yıllarca birçok çeşitliliğe sahip olan koltuk takımları, geçmişin izleri ve geleceğin modernliği ile birleşince yaşam alanlarının, atmosferini değiştirmektedir.

Art Deco Koltuk Takımları: Geometrik desenlerin eşlik ettiği bu koltuk takımları,dünyada kendine yer bulan, gotik tasarım tasarım çizgileriyle beraber oval ve üçgen mobilya modelleri ortaya çıkarıyor.

Bu mobilyalar tasarlanırken, daha çok koyu renkler tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra, mermer desenleriyle de kombinlenebilen bu koltuk takımları, alışılagelmişin dışında ve şık tasarımlarıyla göz doldurmaktadır. Evinize modern bir hava katmak istiyorsanız, seçebileceğiniz en doğru koltuk takımı çeşitlerinden de biridir.

Modern Koltuk Takımları: Bu koltuk takımları,temiz hatları ile karakterize edilirler. Modern koltuk takımları minimalist bir estetik içerisinde tasarlanmıştır. Genellikle, temizlemesi kolay olan kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiştir.

Avangart Koltuk Takımları: Varak detayların yer aldığı,ince işçilik gerektiren bu koltuk takımları,her tarza hitap etmeyebilir. Bu sebeple bu koltuk takımları seçilirken, oldukça dikkat etmelisiniz. Çünkü evinize aldığınız bu koltuk takımları, mekânınızı tamamlamaz. Bununla birlikte tamamlayıcı parçalarında, mekânınız ve koltuk takımınızla bir bütün olması gerekir. Avangart koltuk takımları,kendi sarayınızı oluşturabilmek için oldukça doğru tercihler olacaktır.

Chester Koltuk Takımları: Kapitone olarak tasarlanan, modernliği ve şıklığıyla göz dolduran bu takımları, her eve yakışan bir tasarıma sahiptir.Ev,ofis,oteller ve daha birçok alanda rahatlığı sebebiyle tercih edilen bu koltuk takımları,birçok koltuk seçeneği arasında ön plana çıkmaktadır.

Luxury Koltuk Takımları: Şık tasarlanmış evlerin, şık mobilyaları olarak kullanılan koltuk takımlarıdır. Bu ürün, evlerin ihtişamını net bir şekilde anlatması ve ortaya koyması sebebiyle, oldukça tercih edilmektedir. Genellikle modernliğin dışında, farklı tarzlarda olan bu koltuk takımları,belirli bir müşteri portföyüne sahiptir. Büyük evleriniz için tercih edebileceğiniz,eşsiz tasarımlardır.

Yataklı Koltuk Takımları: Çekyat modellerinin yanı sıra açılan modeller kolay yatak olabilme özelliği sayesinde misafir ağırlama içinde oldukça konforlu bir alan sunmaktadır. Bu koltuklar sayesinde dar yaşam alanlarında oluşan sıkıntılar giderilmekte ve bu sayede konfor alanınızda misafirlerinizi ağırlama konusunda rahatlığı ön planda tutmanızı sağlamaktadır.

Koltuk Takımı Çeşitleri

Koltuk takımları, insanların üzerinde oturup dinlenebilmesi için tasarlanan, bir eşyadır.Kişilerin dinlenmesini sağlayan bu koltuk takımları farklı zevk ve beğenilere uygun olabilecek tarzda modellerle üretilmiştir. Bunun yanında, koltuk takımlarında kullanılan koltuk kumaşlarıda oldukça önemlidir. Mobilya modeline göre değişiklik gösteren, kumaş cinsine bağlı olarak, birçok koltuk tasarımı kişilerin beğenisine sunulmaktadır.Deri, şönil, tay tüyü, pamuk, keten, kadife, nubuk gibi birbirinden farklı çeşide sahip bu koltuk takımları,yapıları gereği farklı birçok özelliklere sahiptir.

Deri Kumaşlı Koltuk Takımları

Genel olarak deri oturma grupları, oldukça uzun ömürlüdür. Kolay temizlenebilme özelliği sebebiyle ilgi çekerler. Bu sebeple ofis, iş ve bazı farklı dekorasyonlara sahip evlerde, üzerlerinde kullanılan şık kanepe örtüleriyle, sıklıkla tercih edilirler. Ayrıca bu koltuk takımları, diğer çeşitlere göre daha çok maliyet gerekmektedir.

Şönil Kumaşlı Koltuk Takımları

Yüksek oranda hava tutabilme özelliği ile bilinen bu kumaşlar, koltuk takımlarında bu sebeple oldukça tercih edilmektedir. Soğuk havalarda ekstra koruma sağladıkları için oldukça tercih edilen, modeller arasındadır.

Tay Tüyü Kumaşlı Koltuk Takımları

Tayların kıllarına benzeyen bir dokuma çeşidiyle üretilen kumaşlarla yapılan koltuklardır. Tay tüyü kumaş kullanılarak yapılan koltuklar, sağladığı avantajlar sebebiyle, oldukça tercih edilen modeller arasında dır.Bu kumaşlar kullanılarak üretilen koltuk takımları,uzun zaman dayanıklı olmalarıyla bilinirler.

Pamuklu Kumaşlı Koltuk Takımları

Yumuşak dokusuyla bilinen bu koltuk takımları, sıcak bir ortam yaratmaktadır. Aynı zamanda farklı renkleriyle oldukça fazla seçeneğe sahiptir.

Keten Kumaşlı Koltuk Takımları

Parlak dokulardan, sert ve pütürlü dokulara kadar birden fazla çeşide sahiptir. Bu kumaşlar kullanılarak yapılan koltuklar,uzun süreli kullanımlarda bile, şeklini kaybetmemektedir.

Kadife Kumaşlı Koltuk Takımları

Bu koltuklar oldukça estetik ve gösterişli modellerdir. İpek ve pamuk kullanılarak üretilen kadife kumaşlar,oldukça geleneksel bir havaya sahiptir. Bu sebeple belli başlı zevklere sahip olan insanlar, bu kumaş kullanılarak üretilen koltuk takımlarını, oldukça sık tercih etmektedir.

Nubuk Kumaşlı Koltuk Takımları

Yumuşak ve kadifemsi bir yapıya sahip olan bu kumaşlar, zımparalanmış derinin alt yüzeyidir. Özellikle oldukça temizlenebiliyor oluşu sebebiyle, oldukça sık tercih edilmektedir.

Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle bir koltuk takımı alırken dikkat etmeniz gereken,odanızın yada salonunuzun büyüklüğünü, göz önüne almanızdır. Çünkü bu durum mobilyanın daha konforlu bir şekilde kullanımını sağlayacaktır. Seçilecek koltuk takımının, kaliteli malzemeler ve kaliteli iskeletler kullanılarak yapılmış olmasına özen gösterilmelidir.

Bu durum alınacak olan koltuk takımının,daha uzun süreli kullanımını sağlayacaktır. Tüm bunların yanında, koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli kriterse, koltuk takımı fiyatıdır. Kaliteli malzemelerden yapılmış koltuk takımları pahalı gözüksede, uzun süreli kullanımıyla bu durum tolere edilecektir. Bunların yanı sıra, kendi tarzına göre koltuk takımları seçmelisiniz. Bu şekilde almış olduğunuz koltuk takımını, keyif alarak kullanacak ve sunmuş olduğu avantajlardan yararlanacaksınız.

Koltuk Takımı Fiyatları

Koltuk takımları, her evde olması gereken temel ihtiyaçların başında gelmektedir. Fakat bu koltuk takımları alınırken, koltuk takımı fiyatı da önemli rol oynamaktadır.

Koltuk takımı alınırken kullanılan malzemenin kalitesi,kumaşın cinsi iskeletin hangi malzemeden yapıldığı ile aynı orantıda artacak yada azalacaktır.Koltuk takımı fiyatları, alınmak istenen modele göre de farklılık gösterecektir. Çünkü her model farklı bir işçilik ve emek gerek tirmektedir. Sizlerde tarzınıza ve zevkinize uygun modelleri seçerek, en uygun fiyatlı ve kaliteli koltuk takımlarıyla, evlerinize yeni dokunuşlar yapabilir, konforu yaşayabilirsiniz.

 
Copyright © 2023 Kınık Mobilya Sanayi Ticaret Anonim Şirketi - Çorlu Mobilya

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.