Kapalı Balkonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Kapalı balkonlar hem yaz hem de kış aylarında çok daha konforlu vakit geçirmek için özel alanlardır. Kapalı balkonlara saklama kutuları hem güzel bir görünüm kazandırır hem de depolama alanı olarak tercih edilir. Açık şekilde olan balkon ve bahçeler yerine kapalı balkonları bırakıyor. Kapalı balkonlar çok daha kullanışlı olmaktadır.

Kapalı Balkonlar İçin Dekorasyon FikirleriSıcak havalarda klima ile serinleyebilen, soğuk havalarda ise ısınabilen balkonlar yaratmak ciddi bir konfor alanı oluşturur. Balkonlara doğru bir şekilde dizayn ettiğiniz zaman mevsim kullanım gösterebilirsiniz. Gerek mobilya seçimi, gerek perde seçimi, gerek ise balkon depolama alanları bakımından doğru bir şekilde dizayn edilmiş olan balkonlar sayesinde dış alanı en doğru şekilde değerlendirme imkanı sağlanır.

Dekoratif ürünlere öncelik vererek çok daha biçimlenmiş bir görüntü elde etmek mümkün olur. O balkonun büyüklüğüne bağlı olarak dekorasyonun gerçekleşmesi gerekir. Küçük bir balkonu daha büyük gösterebilecek olan dekorasyon ürünlerini tercih ettiğiniz zaman daha ferah bir görünüm ortaya çıkar. Aynı zamanda duvar renginin açık renk seçilmesi küçük balkonların daha büyük görünmesi sağlar.

Kapalı Balkon Mobilya Seçimi

Kapalı balkon dizayn ederken en önemli konulardan biri tercih edilen mobilyadır. Mobilya tercih yaparken ihtiyaçlarımıza cevap verecek olan, kişisel zevkleri uygun ve balkon ebatlarına uygun olan mobilyalara yönelim göstermek gerekiyor. Özellikle son yıllarda dekorasyon ürünlerinin artış göstermesi ile birlikte balkon mobilyaları içinde çeşitlilik artmış durumdadır.

Küçük bir balkona sahipsiniz daha minimal olan balkon mobilyalarını tercih edebilirsiniz. Balkon kapalı olduğu için mevsimsel şartları göz ardı etmek mümkündür. Cam balkon kullanımı ile kapatılan balkonlar çok daha ferah görüntüyü ortaya çıkarır. Olan büyüklüğü göz önünde bulundurularak tercih edilen mobilyalar çok daha uyumlu bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

Geniş bir balkon söz konusu ise koltuk takımı çok daha ideal bir görüntü ortaya çıkarır. Aynı zamanda küçük olan balkonlar içinde pek çok farklı mobilya çeşidi söz konusudur. Özellikle açılır kapanır özelliğe sahip olan sehpa ve masaları tercih etmek alan tasarruf açısından son derece önemlidir.

Tercih edilen mobilyaların malzeme bakımından kaliteli olması uzun ömürlü kullanım için gerekli şartlar arasında yer alır. Kınık Mobilya hem kaliteli içeriğe sahip olan ürünleri hem de dekoratif olan ürünleri sizlere ulaştırır. Balkon dekorasyonu fikirlerine göz attıktan sonra kendi balkonunuza uygun olan mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Kapalı Balkon Depolama Alanları

Kapalı balkon dekorasyonu yapacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken diğer bir konu ise küçük depolama alanları oluşturma konusudur. Alt kısmına depolama alanı olan mobilyalar oldukça fazla tercih edilir. Alanın büyüklüğünü kapatmadan, aynı zamanda dekorasyonu uygun olacak şekilde kaplama alanları yapılabilir. Peki, kapalı balkonları depolama alanı nasıl yapılır?

Kapalı balkon yeteri kadar büyük ise balkon dolap modelleri tercih edilebilir. Duvara monte edilen kapaklı dolaplar ile kendinize yeterli bir depolama alanı sağlayabilirsiniz.

Balkon mobilyası olarak koltuk tercih ettiğiniz zaman koltukların alt kısmını rahat bir şekilde depolama alanı olarak kullanma şansın söz konusudur.

Dekoratif kutular iyi bir depolama alanı oluşturabilmek açısından son derece yeterli olacaktır.

Alan bakımından küçük olan balkonlar için sehpa altları ve mobilya altı gayet yeterli depolama alanları oluşturur.

Bu gibi depolama alanı fikirlerini kullanarak hem dekoratif bir görüntü hem de kullanışlı bir depolama alanı elde etmek mümkün olur.

Kapalı Balkon Duvar ve Yer Döşemeleri

Kapalı balkon dekorasyonu yaparken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeri ise duvar ve yer döşemeleridir. Duvar dekorasyonunun doğru bir şekilde yapılması balkonun daha iyi bir görünüm elde etmesine yardımcı olur. Kapalı balkonlara genel olarak beyaz duvar görünümü gayet iyi bir enerji verir. Daha büyük bir balkona sahipsiniz farklı renkleri tercih edebilirsiniz.

Kınık Mobilya duvar döşemeleri konusunda çeşitli ürünler sunmaktadır. Duvar ve zemin kombinasyonu doğru bir şekilde yaparak dekoratif etkiyi daha kısa süre içerisinde yaratabilirsiniz. Eski bir fayans var ise bu fayansın üstünü boyayarak daha yeni bir görünüm elde etmek mümkün olur.

Aynı zamanda zemini parke ile kaplamak daha sıcak bir ortam oluşturabilir. Fakat parke uygulaması çok daha yüksek maliyetli olacağından genel olarak boyama işlemi tercih edilir. Yer döşemesi ile uygun olan renklerde duvar düşmesi tercih edebilirsiniz. Kapalı balkonun bir duvarın renkli yapabilirsiniz.

Renkli yapılan duvarın önüne çeşitli çiçeklendirme işlemleri yapılabilir. Duvar boyası yapmak istemeyen kişiler duvar kağıdı ile de yeni bir duvar görünüm elde edebilirler. Dekoratif Straforlar yardımı ile son derece keyifli görünüme sahip olan duvarlar elde edilebilir. Aynı zamanda duvarlara ilave edilen tablolar ve çerçeveler sayesinde daha dekoratif bir duvar ortaya çıkar.

Kapalı Balkon Aydınlatma

Kapalı balkon dizaynı yapılırken en önemli konular arasında aydınlatma konusu yer almaktadır. Cam balkon dekorasyonu yapıldıktan hemen sonra aydınlatma işlemi de doğru bir şekilde yapılır ise çok daha ferah bir oturma alanı sağlanmış olur.

Dilerseniz avize kullanabilirsiniz, dilerseniz de led ışıklar ile balkonu kaplayabilirsiniz. Hem yaz ayları hem de kış ayları için kapalı balkonlar keyifli bir yaşam alanı haline gelir. Aile bireyleri genel olarak kapalı balkonları kullanırlar. Bu sebeple ışık tercih edilirken çok yormayacak olan renklerin ve modellerini tercih edilmesi gerekir.

Küçük bir balkon söz konusu ise mutlaka Aplikler tercih edilmelidir. Bizi tercih edecek olan kişilerin mutlaka balkon dekorasyonu ile uyumlu olan Avizeleri yönelim göstermesi gerekir. Sade tasarımı ürünler tercih edildiği zaman balkon tasarımı çok daha ferah bir görünüm ile karşımıza çıkar.

Kapalı Balkon Perde Modelleri

Cam balkona sahip olan kişiler için mutlaka parti seçimi yapılmalıdır. Balkon tarihinde daha çok stor perde ve jaluziler ön plana çıkar. Modern bir görünüm için bu perde modelleri çok daha önemlidir. Perdenin rengi ise balkon için uygulanan yoğun renklerin kombinasyonu ile tercih edilebilir.

Genel olarak açık renk perde tercih etmek içerinin daha aydınlık görünmesine yardımcı olur. Aynı zamanda desensiz olan modelleri tercih ettiğiniz zaman daha fazla dekoratif ürün kullanma şansınız ortaya çıkar. küçük balkona sahip olan kişiler mutlaka açık renk olan perde modellerini tercih etmelidir. Aynı zamanda yere kadar uzanan perde modelleri çok daha modern bir görünüm ortaya çıkarır.

Kapalı Balkon Dekoratif Ürünleri

Kapalı balkon dizaynı yapan kişilerin dekoratif ürünlerini tercih ettiği görüntüye seçmelidir. Mobilyalar seçildikten sonra dekoratif ürünleri tercih etmek gerekir. Zeminde ve masada yer alacak olan biblolar ve bitkiler balkonun çok daha gündelik bir görünüm elde etmesine yardımcı olur.

Balkon dizayn yapılırken şık olmasından ziyade daha çok konforlu ve rahat görülmesine özen gösterilir. Bir duvar renkli boyandığı zaman önüne bitki standı da yapılabilir. Böylece bahçe görünüm elde etmek mümkün olur. Belirli alanlara bitkiler bıraktığınız zaman ortamın enerjisini iyi yönde değiştirebilirsiniz.

Aynı zamanda yemek masasının üstüne koyulan suplalar daha samimi bir balkon ortamı oluşturur. Kapalı balkon dekorasyonu için dekoratif ürünler itina ile seçilmelidir. Aynı zamanda balkon duvarlarını bitki asarak da dekoratif görüntü elde edilebilir. Kınık Mobilya pek çok farklı tarza uygun balkon mobilyası üretir.

12.5.2023

 
Copyright © 2023 Kınık Mobilya Sanayi Ticaret Anonim Şirketi - Çorlu Mobilya

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.