Seçiminizi Daraltın

Kategoriler

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

Tarz Özellikleri

Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster
Bu kategoride toplam 6 ürün listeleniyor.
  • Sayfa :
  • 1

Kanepe Modelleri ve Fiyatları

Günlük hayatımızda en çok vakit geçirdiğimiz yer evimizin oturma odasıdır. Yoğun geçen iş gününün ardından ihtiyacımız olan rahatlığı oturma odasında sağlarız. Oturma odaları insanların tarzını ve yaşam biçimini yansıtır. Oturma odalarında birbirinden farklı tarzda kanepe modelleri bulmak mümkün.

Değişen iş ve sosyal hayat ile birlikte özellikle büyük şehirlerde evlerin boyutları da farklılık göstermeye başlamıştır. İnsanlar bu değişimlerin sonucunda evlerinde konfora, kullanışa daha çok dikkat etmeye başlamıştır. Bu nedenle oturma odalarında ergonomik ve daha pratik kanepe modelleri tercih edilir.

Kanepeler çeşitli markalar tarafından farklı tasarımlarda ve boyutlarda üretilir. Doğru boyutta bir kanepe modeli seçmeniz halinde küçük odalarınız daha geniş büyük odalarınız ise daha çekici bir görünüme kavuşur.

Kanepe çeşitleri değişen teknoloji ile beraber daha kullanışlı hale gelmiştir. Yatak olan kanepe türleri bile üretilmiştir. Özellikle geniş aileler veya misafiri çok olan aileler yatak olabilen kanepe türlerini tercih ederler. Eski yataklı ürünlere göre çok daha kullanışlı ve pratik olan çekyatlı kanepeler, yatak ayarlama derdini ortadan kaldırır.

Evinizin her köşesini verimli bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız köşe kanepe modelleri tam da size uygun bir tercih olacaktır. Köşe koltuklar hem fazla yer kaplamaz hem de daha çok kişinin oturabileceği şekilde tasarlanır. Ayrıca ev dekorasyonunun daha şık ve modern gözükmesine yardımcı olur. Küçük oturma odalarınızın daha geniş ve modern görünmesini istiyorsanız köşe kanepeleri tercih etmelisiniz.

Birbirinden farklı kanepe modelleri bulunmaktadır. Bu nedenle kanepe fiyatları da farklılık göstermektedir. Kınık mobilya her bütçeye uygun koltuk takımları üretmiştir. Her tarza ve bütçeye uygun oturma grubu modellerine kınık mobilya sayesinde ulaşabilirsiniz.

Kanepe Modelleri

Evlerinizin oturma odalarını dizayn ederken ilk olarak mobilya seçimini gerçekleştirirsiniz. Bu mobilyaların kanepe, köşe takımı tv ünitesi, berjer gibi pek çok parçası bulunmaktadır. Evinizin boyutuna göre kullanacağınız mobilya çeşitliliği de farklılık göstermektedir. Her boyuttaki oturma odalarınız için kanepeler kullanmanız gereken en önemli parçalardır. Birbirinden farklı kanepe modelleri ile evinizi hem daha kullanışlı hale getirebilir hem de modern bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Kanepe modelleri seçimi yaparken farklı noktalara yoğunlaşabilirsiniz. Bazı modellerin süner yapısını dikkate alırken bazı modellerinde renklerine önem verebilirsiniz. Aşağıda sizler için farklı kanepe modellerinden bahsettik. Bu modeller arasından kendi tarzınıza hitap eden ve bütçenize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Chester Kanepe Modeli

Bu kanepe modelleri oldukça şık bir tasarıma sahiptir. Genel olarak deri, suni deri ve nubuk tarzı kumaşlardan elde edilen modellerdir. Bu kanepe modellerinin sırt detaylarında ya da kol koyma kısmında baklava dilimi detayları göze çarpmaktadır. Modern ve şık bir tasarıma sahip olan chester kanepe modelleri evlerin salonlarında, ofislerde sıklıkla kullanılmaktadır. Chester kanepe modellerinin en dikkat çeken özelliklerinden biri ise ayaklarının ya çok yüksek ya da çok alçak olmasıdır. Sizlerde chester kanepe modellerini tercih ederek evlerinizin ya da ofislerinizin daha şık bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Modern Kanepe Modeli

Modern kanepeler, günümüzün tarzını daha çok yansıtan kanepe türleridir. Son yıllardaki tarz değişikliklerini yansıtan kanepe modelleridir. Modern kanepelerde ahşap kullanımı ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda genellikle ithal kumaşlarla kaplanan modellerdir. İthal kumaşların dayanıklılığı oldukça yüksektir. Günümüzün tarzına uygun bir seçim yapmak istiyorsanız modern kanepe modelleri en uygunu olacaktır.

Otantik Kanepe Modeli

Otantik kanepe modelleri büyük oranda eski çağlardan esinlenmektedir. Bu modellerde sıklıkla kullanılan metal detaylar göze çarpmaktadır. Bu modellerin sırt detaylarında keskin geçişler bulunmaktadır. Bu modellerde ahşap tonlarına da sıklıkla yer verilmiştir.

Berjer Kanepe Modeli

Berjerler tekli kanepeler olarak da bilinmektedir. Genellikle ayakları uzun olan modellerdir. Berjerlerde oturulan minder oldukça kalındır. Konforu artırmak için kalın minder olmasına özen gösterilen bir modeldir. Oturma odasında bulunan köşe takımlarıyla veya oturma grupları ile berjerleri kombin yaparak kullanabilirsiniz.

Sandık Tipi Kanepe Modeli

Kanepe seçimi yaparken şıklık ve güzelliğinin yanında kullanışlı olmasına da özen göstermeniz gerekir. Sandık tipi kanepe modelleri kanepelerin açılıp açılmaması, içerisinde sandık olup olmaması, kanepelerin yatağa dönüşmesi gibi pek çok özellik barındırır. Sandık tipi kanepe modelleri misafiri bol olan aileler için en uygun tercihlerden biri olacaktır. Ayrıca içerisinde sandık olması yer tasarrufu açısından büyük bir avantaj sağlar. Geniş ailelerin tercih edebileceği modellerden bir tanesidir.

Klasik Kanepe Modeli

Klasik kanepe modelleri en çok tercih edilen modeller arasındadır. Özellikle 90’lı yılları çok seven ve özlem duyan insanlar klasik kanepe modelleri sayesinde istedikleri dekorasyona kavuşabilmektedir. Bu modellerin kumaşlarında özellikle çiçek ve puantiyelere yer verilmiştir. Orta yaşlı kesimin tercih ettiği modeller arasındadır.

Kanepe Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evlerinizin en büyük ihtiyaçlarından biri de kanepelerdir. Kanepeler kullanım şekline ve tarzlarına göre farklılık göstermektedir. Kanepe seçerken en dikkat etmeniz gereken şey ürünü hangi alanda kullanacağınız ve nasıl kullanacağınız olmalıdır. Örneğin sık misafir ağırlıyorsanız veya geniş bir aileye sahipseniz çekyat modelleri tercih etmeniz gerekir. Seçeceğiniz koltuk takımı yatak olabilecek özelliğe sahip olmalıdır ki misafirlerinizi rahat ağırlayabilesiniz.

 Kanepenin kullanım sıklığı da oldukça önemlidir. Eğer kanepelerinizi sürekli olarak kullanacaksanız sünger seçimi de çok önemli olacaktır. Konforu ön planda tutmak için de sünger kalınlığına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca kanepelerinizin kolay temizlenebilir olmasını istiyorsanız kumaş seçimine de dikkat etmeniz gerekir. Kolay temizlenebilen leke tutmayan kumaş çeşitleri bulunmaktadır. Kanepe seçiminizi yaparken kullanım sıklığına, temizlenebilme özelliğine ve evinizin büyüklüğüne önem vermeniz gerekir.

Kanepe ve Koltuk Takımı Arasındaki Fark Nedir?

Kanepe ve koltuk takımları genel olarak oturma amaçlı kullanılmaktadır. Ancak kanepe ve koltuk takımları arasında birbirinden farklı özellikler bulunmaktadır. Kanepeler 2-3 kişinin oturabileceği ve yatak olabilme özelliğine sahip iken koltuk takımları daha fazla kişinin oturabileceği ancak yatak olabilme özelliğinin olmadığı modellerdir. Kanepeler tekli olarak satılabilmektedir ancak koltuklar takım halinde satılır.

Kanepeler açılıp kapanabilir ve sandıklı olanları da mevcuttur. Ayrıca kanepelerin yatak olabilme özelliği de bulunmaktadır. Kanepelerde renk seçimi fazla değildir. Belli başlı renkler tercih edilir. Kanepeler belirli tasarımlara sahiptirler. Genel olarak daha dar üretilmişlerdir. Koltuk takımlarına bakarak daha uygun fiyatlıdırlar. Kanepeler takım halinde satılmaz ayrı ayrı alarak kanepe takımı oluşturabilirsiniz.

Koltuk takımları ise daha geniş olarak üretilmişlerdir. Koltuk takımlarında sandık bulunmaz. Kanepelerde bulunan yatak olabilme özelliği koltuk takımlarında yoktur. Koltuk takımlarında berjer bulunmaktadır. Ancak kanepelerde berjer bulunmaz. Koltuk takımlarında kanepelere oranla daha fazla renk çeşidi ve model seçenekleri bulunmaktadır. Koltuk takımlarında konfor ve rahatlığa daha çok önem verilmiştir.

Kanepe Nasıl Temizlenir?

Kanepe modelleri sık kullanılan oturma grupları arasındadır. Çoğu geniş aile tarafında tercih edilen modellerdir. Bu nedenle temizlenebilmesi kolay kumaşlar tercih ederseniz kanepe temizlemesi sizler için daha basit hale gelecektir. Kanepe temizlerken öncelikle bir kabın içerisine su doldurun. Bu suyun içerisine kullanacağınız arap sabunu, sıvı sabunu veya beyaz sabunu koyun. Daha sonra kullanacağınız yumuşak bezi kabın içerisine bırakın. Su ile tamamen harmanlanmış bezi alıp koltukları zarar vermeyecek şekilde yumuşak hareketlerle temizleyin.

Kanepenizi güzelce temizledikten sonra durulama aşamasına geçin. Yine başka bir kova alarak içerisine su doldurup hafif yumuşatıcı atarak durulamaya başlayın. Yumuşatıcı kullanmanız koltuklarınızın daha güzel kokmasını sağlayacaktır.

Kanepe Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Kanepeler günlük hayatta en çok tercih edilen mobilya grubu arasındadır. Özellikle oturma grubu almak istemeyen kişiler için en büyük seçeneklerden biridir. Peki kanepe kullanmanın avantajları nelerdir?

Kanepeler öncelikle her evin boyutuna uygun şekilde tasarlanmışlardır. Küçük odalı evleriniz olsa bile kanepeler odalarınızla gayet uyum içerisinde olacaktır. Sandıklı olan kanepeler çok fazla tercih edilmektedir. Evlerimizde çoğunlukla eşyalarımızı koyabilecek yerler ararız. Sandıklı kanepeler bu açıdan kurtarıcımız olmuşlardır.

Özellikle kalabalık aileler ya da misafir yoğunluğu olan aileler kanepe modellerini tercih ederler. Çünkü misafirlerini rahat ağırlayabilmeleri için yataklara ihtiyaç duyarlar. Yatak olabilme özelliğine sahip olan kanepeler geniş aileler için mükemmel bir tercih olacaktır.

Sizlerde evlerinizde hem konfor hem de kullanışlılık açısından yüksek standartlara sahip mobilyalar tercih etmek istiyorsanız kanepe modellerine bakmanız yeterli olacaktır. Kınık mobilyaları tercih etmeniz halinde güvenilir alışverişe ve konforlu mobilyalara sahip olabilirsiniz.

Leke Tutmayan Kanepe Kumaşları Nelerdir? 

Kanepeler günlük hayatımızda sıklıkla zaman geçirdiğimiz mobilyalardır. Bu nedenle kirlenmesi daha çabuk gerçekleşir. Eğer kirlenmeyi önleyebilmek istiyorsanız kanepeleriniz de leke tutmayan kumaşları tercih edebilirsiniz.

Mobilya döşemeleri dediğimizde ilk aklımıza gelen kumaş türü tay tüyü olarak bilinir. Tay tüyü materyali son derece kolay temizlenebilen bir materyaldir. Leke ve toz tutma eğilimi oldukça düşük olan kumaş türüdür. Ayrıca ipeksi bir dokunuş hissettiren ve parlak bir görünüme sahip olan kumaşlardır.

Şönil adı verilen bir kumaş türü bulunmaktadır. Bu kumaş türleri aynı tay tüyü kumaş türlerinde olduğu gibi leke ve toz tutma eğilimi düşük olan türlerdir. Temizlik açısından çok kullanışlı olmasının yanında dayanıklılığıyla da ön plana çıkan bir kumaş türüdür. Kolay kolay yıpranmayan ve rahatça temizlenebilen bir kumaş türü arıyorsanız şönil kumaş türleri sizler için mükemmel bir tercih olacaktır.

Deri kumaş türleri ise rahat silinebilme ve leke tutmama özelliği açısından oldukça uygun kumaşlardır. Sıvı emiliminin az olması sayesinde leke tutma oranı daha düşüktür. Kanepelerinizde bu kumaş türünü rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Leke görünümünü önlemek açısından kanepe kumaşlarının renkleri de oldukça önemlidir. Koyu renkli kumaşları tercih etmeniz halinde kirliliğin daha az görüneceğinden emin olabilirsiniz. Ancak açık renkli kumaş türleri her zaman lekeleri daha çok belli eder. Özellikle iş yerlerinde sıklıkla koyu renkli mobilyalar tercih edilmektedir. Sizlerde bu gibi hususlara dikkat ederek daha kullanışlı kanepelere sahip olabilirsiniz.

Kanepe ve Koltuk Fiyatları

Günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız kanepe ve koltuklar özelliklerine göre farklı fiyat skalalarına sahiptirler. Kanepe ve koltuk fiyatları modellerine, kullanılan malzemeye ve tasarımlara bağlı olarak değişmektedir. Örneğin tekli kanepeler ve yatak olabilme özelliğine sahip olan kanepelerde oldukça fiyat farkı bulunmaktadır. Üreticiler her bütçeye uygun kanepe modelleri bulundurur. Sandıklı kanepeler çekyatlı kanepeler hepsi birbirinden farklı fiyatlara sahiptirler. Kanepelerinizi takım halinde alırsanız daha uygun fiyatlı hale getirebilirsiniz. Ya da çekyat oturma grubu alırsanız hem yatak ihtiyacınız karşılamış olursunuz hem de daha uygun fiyatlı ürünlere sahip olabilirsiniz.

Kınık mobilyalarında her bütçeye ve zevke uygun kanepe modelleri bulunmaktadır. Sizlerde kanepe modellerimize bakarak bütçenize ve kullanımınıza uygun kanepe modellerini tercih edebilirsiniz.

 
Copyright © 2023 Kınık Mobilya Sanayi Ticaret Anonim Şirketi - Çorlu Mobilya

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.