Dikdörtgen Salon Dekorasyon Fikirleri

Dikdörtgen bir salonu düzenlemek çok kolay bir durum değildir. Bu dekor salon takımlarının en yaygın düzeni haline gelmiştir. Peki, salon dekorasyonu nasıl yapılır? Salondaki mobilyalarınızı ve aydınlatmanızı mümkün olan en işlevsel şekilde düzenlemek için, belirli sayıda parametreyi dikkate almanız ve odanın şeklini optimize etmek için birkaç ipucu uygulamanız gerekmektedir.

Dikdörtgen Salon Dekorasyon FikirleriDikdörtgen bir salonu kolayca düzenlemek ve aydınlatmak için çok farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu konuda dekor anlamında Kınık Mobilya ürünleri çok şık ve uyumlu özellikler taşımaktadır.

Dikdörtgen Salon Takımı Nasıl Olmalıdır?

Dikdörtgen bir salon dikdörtgen bir şekle sahiptir. Uzun ama oldukça dar görünen uzun salonun aksine, bu oda tipi daha sade bir yerleşime izin vermektedir. Fakat yine de mekanın monotonluğunu kırmak için onu oluşturan farklı unsurların vurgulanmasını gerektirir.

Kınık Mobilya dikdörtgen salon takımları geniş veya küçük olarak satışa sunulmaktadır. Büyüklüğüne göre, tüm odayı güzel bir şekilde kaplamak ya da alanı görsel olarak büyütmek için dikdörtgen bir salona bazı dekoratif ipuçları faydalı olabilir.

Aydınlatma söz konusu olduğu zaman iyi yerleştirilmiş birkaç ışık kaynağı rahat ve sıcak bir atmosfer yaratırken, doğal ışık da kesinlikle armatürlerin kurulumunun ayrılmaz bir parçası olmaktadır. Daha tasarım bir dekorda, odanın ortasında modern bir sarkıt veya endüstriyel bir avize de tercih edilebilir.

Dikdörtgen Salon Dekor Tasarımı

Genelde dikdörtgen salon dekorasyonu salon iç mekan olduğu için kişilerin en sevdiği odadır. Bu nedenle, bireylerin kişiliğini yansıtmalı ve şık olmalıdır. Buna bağlı olarak da misafirler geldiği zaman en çok zaman geçirdiğimiz yer olmaktadır. Özellikle de yemek odası olarak da kullanılıyorsa çok işlevli bir oda olmaktadır.

Bu nedenle görsel uyum ile odanın konforlu yönü arasında doğru karışımı bulmak gerekir. Bunun için bir direktif gereklidir: yerleşim düzeni mutlaka odanın yönüne ve yönüne uygun olmalıdır. Bu nedenle dikdörtgen bir salonda, odanın doğal yapısını dengelemek ve hacimle oynamak için alanın uzunluğuna vurgu yapılır.

Hızla aşırı yüklenebilecek olan odanın sadece merkezini değil, tüm alanı işgal etmeyi unutmayın. Bu durumda da yemek masası alanı çok uyumlu bir ortam oluşturmalıdır. Kınık Mobilya ürün grubunda en şık ve uyumlu mobilyalar salonunuzla uyum sağlamaktadır.

Salon Boyutuna Göre Dekorasyon

Genel olarak bakıldığı zaman dikdörtgen salon nasıl yerleştirilir? sorusu alana ve boyuta göre olmaktadır. Bu noktada dar dikdörtgen salon takımı dekoru ile geniş olan takım aynı dekora sahip değildir. Geniş bir salonda, dağınık görünmeden odayı ısıtmak için mobilya parçalarını çoğaltmaktan çekinmeyiz.

Yemek alanı salon alanından ayrı olabilir ve daha çok dinlenmek için ayrılmıştır. Bu durumda, ailenin bir yemek masası etrafında toplandığı yemek odasına, U şeklinde bir kanepe, kütüphane, ev sineması ve video oyunları konsolları ile eğlenceye bir alan ayrılabilir.

Benzer şekilde, yeterince işlevsel olacak şekilde dikdörtgen salonlara Kınık Mobilya ürünleri ile stratejik bir köşe de kurulabilir.

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu

Genel olarak, daha konsantre olmak ve daha iyi görsel konfor için size bakan veya bir pencerenin önünde güzel bir ruh hali panosu oluşturabilmek için bir duvar boyasına da önem vermek gerekmektedir. Dar salona sahip kişiler, kötü bir izlenim bırakmamak için kanepeyi sırtı odanın girişine gelecek şekilde yerleştirmemelidir.

Dikdörtgen Salon Tarzı

Alanı karartmaktan kaçınmak için hafif, temiz hatlara sahip, tercihen açık renkli ahşap veya beyaz olan düşük profilli mobilyalar seçilmelidir. Bu seçenekler Kınık Mobilya ürün yelpazesinde geniş bir şekilde satışa sunulmaktadır.

Bu tarz odalarda koltuk takımınızı seçerken ayaklı sehpa, orta sehpa veya yan sehpa olarak kullanılabilen küçük İskandinav yan sehpaları ve kompakt koltukları tercih edebilirsiniz. Tüm bu seçenekler Kınık Mobilya ürün yelpazesinde yer almaktadır.

Dar Salon İçin Geniş Görünümlü Dekor Yaratmak

Günümüz modasında özellikle dar dikdörtgen bir odayı genişletmek için pek çok dekoratif ipucu bulunmaktadır. Her şeyden önce, iyi aydınlatılmış bir odanın yalnızca görsel olarak daha büyük olacağını unutmayın. Sahip olunan kısa duvarsa, küçük bir duvarı güzel bir kraliyet mavisi, altın sarısı veya zümrüt yeşili gibi daha yoğun bir tonda boyayabilirsiniz.

Bu renkler daha ferah hissettirirken odaya da enerji vermektedir. Zemin ile ilgili olarak, parke şeritlerini genişlik yönünde döşemeyi ve mobilyaların oranlarıyla oynamayı da unutmayın. Bu konuda salon dekorasyonu örnekleri kapsamında uzun bir kanepe, minimalist bir sehpa ve kulüp sandalyeleri ile çok iyi gider. Bu tarz modeller Kınık Mobilya farklı ile satışa sunulmaktadır.

Dikdörtgen Salon Dekor Stilleri

Dikdörtgen bir salon, odanın farklı kullanımlarına göre birkaç parçaya bölünebilir. Örneğin, büyük bir halı salon için uygun olabilir. Bir akşam yemeğinin önünde arkadaşlarla buluşabileceğiniz bir TV ünitesi veya rahat bir köşeyi tanımlarken, yemek masanızı sadece yemek yemek için tasarlanmış bir köşe olarak empoze eder.

Köşedeki l tipi koltuk ve duvarda farklı bir renkle vurgulanan duvar kağıdı konsantrasyona elverişli ve samimi bir alan yaratacaktır. Bir köşe kanepe, alanı bölmenize de olanak tanır. Ara sıra birkaç koltuk ya da renkli puflarla dekore edilmiş, dinlenmek ya da sohbet etmek için ideal bir okuma köşesi oluşturuyor.

Diğer bir alternatif ise, eğer alan genişliği yeterli değilse, yatak odasına veya mutfağa bakan yarı açık bir oturma odasına köşe oluşturacak şekilde iki kanepe yerleştirin veya alçak bir duvar dikin. Bazı düzenler, alanda iyi bir dolaşım sağlamak için mobilyaların odanın çevresine yerleştirilmesine izin verir. Tüm bu süreçte Kınık Mobilya ürünleri en iyi stil ve özellikte modelleri ile uygun seçenekler sunmaktadır.

Dikdörtgen Salon İçin Uygun Mobilya

Genel olarak salonda daha rahatlatıcı bir etki yaratmak için, mobilyalar simetriye yerleştirilmiş ve yerden tasarruf etmek için sığ seçilmiştir. Kanepe veya bankı duvardan 5-10 cm kadar kaldırıp şömine, sehpa, televizyon gibi merkezi bir noktanın etrafına birkaç koltuk yerleştirerek odak noktası yaratabilirsiniz.

Aynı zamanda salon genelinde dolap veya kitaplık gibi diğer mobilya parçalarını da mümkün olduğu kadar çok şeyi saklayacak şekilde optimize edebilirsiniz. Günün sonunda ve mevsimler boyunca güneş ışığı eksikliğini telafi etmek için aydınlatma, salonda en önemli unsurdur.

Ayrıca, dikdörtgen şeklini bir kez daha kırmak ve gölgeler üzerinde oynamak için odanın köşelerinin de büyütülmesi gerekir. Bu noktada Kınık Mobilya ürünler en uygun seçenekleri ile satışa sunulmaktadır.

18.5.2023

 
Copyright © 2023 Kınık Mobilya Sanayi Ticaret Anonim Şirketi - Çorlu Mobilya

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.