Chester Mobilya Nedir?

Chester mobilyalar modern ve kendine has stili sayesinde mobilya dünyasında ön plana çıkmaktadır. Chester mobilya adını İngiltere’deki bir köyden almaktadır. Chester mobilyanın asıl anlamı kabarık koltuktur. 1800’lü yıllarda ilk olarak İngiltere’de üretilmeye başlayan chester koltuk modelleri zamanla tüm dünyaya yayılmıştır.

Chester mobilyaların ağır basan özellikleri genel olarak baklava dilimi ve zımba kol düğmeleri kullanılmasıdır. Modası geçmeyen chester mobilyalar evlere lüks bir stil ve üst düzey bir konfor katar. Yapımında genellikle deri kumaş kullanılan chester koltuklar günümüzde çok farklı kumaşlarda da üretilmektedir.

Genellikle koyu renkli kumaşlar kullanılarak üretilen chester mobilyalar artık daha açık renklerde de üretilmektedir. Chester mobilyalar dikkat çekici mobilyalar olup avangard, country, modern ve klasik tarzlara sahiptirler.

Chester Koltuk Modelleri

Chester koltuklar her yaşa ve kesime hitap eden şıklığın ön planda olduğu koltuklardır. Evlerimizde, ofislerimizde sıklıkla kullandığımız koltuk modellerinden biridir. Chester mobilyalar kullanıldıkları odaları daha şık ve modern bir hale getirirler. İkonik bir imaj yakalamak istiyorsanız chester model mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Deri Chester Koltuklar

Chester koltuk takımı, denilince aklımıza ilk gelen model deriden üretilmiş koltuklardır. Bu koltuk modelleri klasik ve genelde kahverenginin tonlarının kullanıldığı modellerdir. İhtişamıyla göz dolduran deri chester koltuklar, evlerimizde ve ofislerimizde kullanabileceğimiz ikonik tasarımlardır.

Deri chester koltuk modelini salonunuzda tercih etmek istiyorsanız, derinin soğukluğunu kullandığınız kırlent ya da koltuk örtüsüyle kırmanız gerekir. Eğer ofislerinizde bu model koltukları kullanmak istiyorsanız daha sade tarzdaki ürünleri tercih etmelisiniz.

Kadife Chester Koltuklar

Kadife kumaş ile chester mobilyaların birleşimi muhteşem bir kombinasyon yaratır. Ev dekorasyonunuza farklı bir hava katacak kadife kumaş chester koltuklar bordo rengi ile daha havalı ve şık bir görünüme kavuşur.

Kadife chester koltuklarda farklı renk tonları kullanarak değişik tarzlar elde edebilirsiniz. Asla modası geçmeyecek chester koltuk modellerinde kadife kumaş kullanarak ikonik bir tarz elde edebilirsiniz.

Ekose Chester Koltuklar

Chester koltuk modellerinde ekose çok fazla tercih edilen bir kumaş modeli değildir. Ekose model chester koltuklar aslında ortama sıcak bir hava katar. Ancak yinede düz model chester koltuklar kadar tercih edilmezler.

Ev dekorasyonu yaparken chester model koltuk takımlarında ekoseyi düz kumaşlarla kombinleyebilirsiniz. Bu kombin farklı bir görünüm ve sıcak bir ortam sağlar.

Nubuk Chester Koltuklar

Evinizin salonunda şık ve lüks bir dekorasyon elde etmek istiyorsanız nubuk kumaş kullanılarak yapılan chester model koltuklar tam da size uygun olacaktır. En çok beğenilen chester model koltuklar arasındaki nubuk chester koltuklar, kumaşının kalitesi ve rahatlığı açısından da sıklıkla tercih edilmektedir. Sizlerde farklı türlerdeki kumaşlardan üretilen chester model koltuk takımları arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Chester Koltuk Takımlarında Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler

Chester koltuk takımları modern ve klasik olmak üzere iki farklı kategoriye girmektedir. Chester koltuk alacağınız zaman ilk olarak koltuğun modelinin klasik mi yoksa modern mi olacağına karar vermeniz gerekir. Buna karar verebilmeniz için kullanacağınız ortamın ambiyansını iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekir.

Chester koltukların kumaşları da büyük önem arz etmektedir. Kullanacağınız kumaş türleri ortama göre farklılık göstermektedir. Örneğin ofisleriniz de çok fazla kişinin oturacağı bir chester koltuk tercih edilirse kumaş türünüz mutlaka deri olmalıdır. Deri kumaşların rahat ve dayanıklı olması ofis mobilyaları yapımında kullanılması için tercih sebebidir.

Koltuk modellerinin tümünde rahatlık büyük bir önem taşır. Chester model koltuk takımlarında da sünger rahatlığı, kalitesi ve uzun ömürlü olması çok önemlidir.

Koltuk takımları sıklıkla değiştirebileceğiniz ev eşyalarından değildir. Bu nedenle oturma odalarında ya da salonlarınız da kullanacağınız koltukları alırken renk seçimine çok dikkat etmeniz gerekir. Ortamı boğmayacak ve zamanla sıkılmayacağınız bir renk tercihi yapmanız gerekir.

Chester koltuklar tasarımı sebebiyle ağır olan koltuklardır. Bu nedenle sık olarak yer değiştirilmesi mümkün değildir. Temizliğe önem veren kişiler için seçeceğiniz koltuk modelinin yerden yüksekliğinin 20 cm kadar olması gerekir. Böylece koltukların altının temizlenmesi daha rahat ve kolay gerçekleşir. Ayrıca ağır mobilyalar olduğundan ayaklarının da sağlamlığı çok önemlidir.

Stil sahibi bir ev oluşturmak istiyorsanız bu gibi noktalara dikkat ederek koltuklarınızı tercih edebilirsiniz. Web sitemizde bulunan chester model koltuklarımızdan tarzınıza ve bütçenize en uygun olanını gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz.

Chester Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Chester koltuklarda farklı kumaşların kullanılması farklı bir temizleme yönteminin uygulanmasına sebebiyet verir. Chester koltuklarınızda ipek, kadife ya da yün kumaş kullanılmışsa muhakkak profesyonel bir yardım almanız gerekir.

Kapitone işlemeli chester model koltuklara sahipseniz temizliğini yaparken dikişlerinden dolayı daha hassas olmanız gerekir. Kimyasal ürünler kullanmamaya ve temizliğini yaparken yumuşak hareketlerde bulunmaya özen göstermeniz gerekir.

Chester koltuklarınız kadife kumaş ile üretilmişse temizliğinde sıcak su kullanmamanız gerekir. Sıcak su kumaş rengini değiştirebileceğinden muhakkak ılık su kullanmanız gerekir. Ayrıca silme esnasında kumaş yönüne de muhakkak dikkat etmeniz gerekir.

Nubuk kumaş tercih edilen chester koltukların temizliğinde çok fazla su kullanılmamalıdır. Çok fazla su kullanılması kumaş yüzeyinde çatlamalara neden olabilir. Ayrıca koltuğunuzda leke oluşmuşsa anında müdahale edilmesi gerekir.

Keten kumaş kullanılan chester koltukların temizliği sabunlu ve nemli bez kullanılarak yapılmalıdır. Deri kumaşların kullanıldığı koltuklarda ise sünger, fırça gibi sert malzemelerin kullanılmaması gerekir. Lekeleri bezle yumuşak hareketlerle temizlememiz gerekir. Silinme aşaması bittikten sonra kurulamayı da ihmal etmemeniz gerekir.

Chester Koltuk Tasarımları Hangi Mekanlar İçin Uygundur?

Koltuk takımlarında her model her mekan içim kullanılabilir. Önemli olan koltukların mekana uygun olarak seçilmesi ve kombin edilmesidir. Ancak chester model koltukların özellikle kullanıldığı mekanlarda bulunmaktadır. Bu mekanlar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Ev
  • Otel odaları
  • Lobiler
  • Cafe ve restoranlar
  • Ofisler

Chester koltuk modelleri şık ve özgün tasarımlara sahiptirler. Şıklığın ve lüksün temsilcisi chester koltuk takımları çoğu yerde tercih edilen modellerden biridir. Sizlerde web sitemizde bulunan chester koltuklardan tarzınıza uygun olanları evlerinizde, ofisleriniz de kullanmak için seçebilirsiniz.

Chester Koltuklar Rahat Mıdır?

Chester koltuk modelleri çok şık ve lüks tasarımlardır. Ancak herkesin aklında rahat olup olmadığıyla ilgili sorular oluşmaktadır. Çoğu müşteri tarafından chester koltukların rahatlığı merak konusu olmuştur.

Chester koltuk modellerinin diğer koltuklarda olduğu gibi konforlu, yumuşak ve daha sert modelleri bulunmaktadır. Rahatlık kişilerin zevklerine ve alışkanlıklarına göre farklılık gösterir. Bazı kullanıcılar sert olan koltuklarda rahat ederken bazıları da daha yumuşak koltuklarda rahat etmektedir.

Chester mobilyalar tasarımlarıyla ön plana çıkan mobilyalardır. Bu model koltuklarda yumuşak süngerler kullanıldığı gibi sert yapıda süngerlerde kullanılmaktadır. Chester model koltukların rahat olup olmaması aslında tamamen size bağlıdır. Seçtiğiniz kumaş türü, sünger yapısı bunlar rahatlığı belirleyen unsurlardır.

Rahatlık sadece konfor açısından düşünülmemelidir. Koltukların kullanım şekli de rahatlık açısından önemlidir. Doğru chester modelleri sizin zevkinize kullanım şeklinize göre belirlenir. Web sitemizde bulunan chester koltuk modellerinden kendi zevkinize ve bütçenize uygun olanları tercih edebilirsiniz. Doğru ve güvenilir bir alışveriş için bizleri tercih etmeniz yeterli.

20.12.2022

 
Copyright © 2023 Kınık Mobilya Sanayi Ticaret Anonim Şirketi - Çorlu Mobilya

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.