Burçlara Göre Mobilya Seçimi ve Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonunda burçlara göre mobilya seçimi yapmak, doğru ev dizaynı için oldukça yol gösterici olabilir. Evde kullanılan tüm eşyaları beğenmek ve tarzı yansıtan seçimler yapmak her zaman çok kolay olmayabilir. Bütçe, ev tipi, kişinin tarzı gibi pek çok konu dekorasyonu doğrudan etkileyen önemli faktörlerdir. Bir yaşam alanına kişinin ruhunu katması için karakteristik özellikler çok önemli bir şekillendirici olarak karşınıza çıkar.

Burçlara Göre Mobilya Seçimi ve Dekorasyon Fikirleri
Kişinin karakteri ve hayat tarzı üzerinde çok önemli bir etkisi olan, hatta verdiği tüm kararlarda bir şekilde yön verdiğine inanılan burçlar, mobilya seçimi ve ev dekorasyonunda da son derece ön plandadır. Her insanın zevklerinin ve dekorasyon stilinin birbirinden farklı olmasının temel sebeplerinden biri burç özellikleridir. Burçlar karakter yapısını etkilediği kadar kişisel zevkler konusunda da fark edilir bir yelpaze oluşturabilir.

Burçlar aslında insan psikolojisi üzerinde çok etkili olduğundan, buna uygun seçimler yapılmadığında ruh halini çok olumsuz şekilde etkileyebilir bir güce sahiptir. Bahsi geçen bu detay herkes tarafından çok bilinmese bile tasarımcılara ve astrologlara göre ev içinde yer alan tüm eşyaların insan psikolojisi üzerinde bir etkisi, enerjisi ve çekim gücü bulunuyor. Güneşin açısı, gezegenlerin doğduğumuz gün ki dizilimi gibi pek çok astrolojik olay en sevilen ve sığınılacak bir liman olarak nitelendirilen evlerin dekorasyonunda ne kadar etkili olabilir ki? Burçların dekorasyon zevkinin, renk ve mobilya tercihleri konusunda yarattığı farkı sizler için sıraladık…

Koç Burcu Seçimi

Koç burçları çok heyecanlı ve enerjik bir yapıya sahiptir. Bu yapısının ev dekorasyonuna da yansıttığı söylenebilir. Canlı renk tonlamalarının duvarlara ve mobilya seçimine yansıması, koç burcu dekorasyonunda önemli bir yere sahiptir. Evde olmayı ve uzun vakitler geçirmeyi seven koç burcu insanı için kullanılan eşyaların işlevsel olması önemlidir. Ayrıca büyük bir evde ziyade içinde kaliteli zaman geçirebileceği bir yaşam alanını tercih eder. Bu yüzden yalnız kalmaktan çok hoşlanan koçlar için rahatlık hep en ön plandadır. Özellikle küçük alanlara minimal eşyalar koyarak daha geniş kullanım alanı bırakmayı tercih eden koç burcu, dekorasyonda kırmızı ve bordo gibi koyu renklere yönelir. Çalışma odası ve yatak odası bu burcun en severek vakit geçirdiği odalardır.

Boğa Burcu Seçimi

Boğa burcunun dekorasyon için yaratıldığı söylenebilir. Daha çok klasik bir tarza yönelen boğalar için rahatlık çok önemli olduğundan daha çok yormayan doğal ve mavi tonlarda mobilyalar tercih ederler. Uykuya çok düşkün olmasından kaynaklı bir yatak için büyük miktarda paraları rahatlıkla gözden çıkarır. Yatak odası ve rahat olan büyük bir koltuğu olan oturma odaları boğaların vazgeçemediği yaşam alanlarıdır. Geniş koltuklar boğaların hiç ayrılmadan saatlerce oturabileceği rahatlıkta olmalıdır. Sadece koltuklar değil evin içinde bulunan tüm eşyalarda rahatlık ön plandadır. Bu sayede bazı arkadaş buluşmalarını dışarıda değil ev ortamında yapmak boğalar için çok olağandır. Yaşam alanlarını stres atabileceği ve kendini içerisinde huzurlu hissedeceği bir kale olarak gören boğalar, ev dekorasyonunda daha çok nötr tonlara şans verir.

İkizler Burcu Seçimi

Yaşamın her alanında ikizler için teknoloji çok önemlidir. Bu yönünü ev dekorasyonunda da kullanan ikizler burcu büyük dekorasyon ürünlerine hayır diyemez. Bu burç için evinde çok geniş cam panel ve pencerelerin yer alması devasa güzelliktedir. Bu sayede sabah güneş ışığıyla uyanmayı hedeflerler. Lüks ve akıllı teknolojik cihazlarla evlerini pratik kullanıma hazır hale getiren ikizler burcu en sevdiği alan olan oturma odasında sarı, turuncu gibi canlı renkleri kullanmaktan kaçınmazlar. İnsan ağırlamayı çok seven bu burç için ev dekorasyonunda tercih ettiği eşyaların yerini sürekli değiştirmeyi sevmesinden kaynaklı portatif tercihler daha ön plandadır. Bu durum yaratıcılık ve yeni tasarımlarda ilk akla gelen ikizler burcunun çok hareketli bir yapısı olmasıyla bağlantılı olabilir.

Yengeç Burcu Seçimi

Evcil olmasıyla adından söz ettiren yengeç burcu için ev demek kendilerini ve değer verdiği insanları dış dünyada bulunan tüm tehlikelerden koruyabildikleri en güvenilir alandır. Bu yüzden huzur ortamı sağlamak için oturma odasında büyük oturma grupları, yumuşak battaniyeler ve otantik aksesuarlar olmazsa olmazdır. Ev tasarımında yengeçlerin en çok kullandığı renkler ise yeşil ve mavi tonlarıdır. Yatak odası görünümüne sahip oturma odalarından çok hoşlanırlar. Vintage dekorasyon herkesin zevkine hitap edebilecek bir yapıya sahip olsa bile, antika ev dekorasyonu denildiğinde yengeçler en başta yer alan gruptur. Bununla birlikte mutfak konusunda çok ilgili olan yengeçler ada tipi mutfak ya da mutfağa yakın bir konumda yer alan uzun yemek masalarıyla zevkini ortaya koyabilir.

Aslan Burcu Seçimi

Benzersiz tasarımların bulunduğu, her görenin ilgisini çekebilecek dizaynı olan evler aslan burcuna uygundur. Karakteristik özelliklerinden kaynaklı bu burcu taşıyan kişiler genellikle cesur aksesuar ve mobilyalara eğilimlidir. Bu yüzden bir aslanın evinin pek çok bölümünde fark tarz aynaların bulunması son derece normaldir. Hiç kimsede göremeyeceğiniz farklı tasarım mobilyaları aslanların evinde rahatlıkla görebilirsiniz. Ancak bu farklı tarzın yanı sıra estetik görüntüye çok fazla önem verirler. Gösteriş ve ihtişam söz konusu olduğunda ilk akla gelen aslanlar olduğundan bu yönlerini ev dekorasyonu ve mobilya seçiminde de göstermekten hiç çekinmezler. Bunun için çok büyük meblağlar harcadıkları da görülür. Tezat renklerle altın tonlarını bir araya getirmeyi seven aslan burcu için yatak odası çok büyük bir şatafatın hâkim olduğu, en sevdiği alanlardır.

Başak Burcu Seçimi

Doğayla iç içe olmak ve mükemmeliyetçilik başak burcu için oldukça kıymetlidir. Eğer bulunuyorsa evlerindeki bahçe ve teras gibi alanların dekorasyon ile uğraşmaktan büyük zevk alırlar. Bulunmuyorsa oturma odası ve salon gibi yerlere doğal esintiler yerleştirerek o ambiyansı yakalamayı hedeflerler. Sade tonları beğenen başak burcu için gri ve bej tonları olmazsa olmazdır. Çevresinde bulunan insanları evinde ağırlamayı ve onlara öze yemekler pişirmeyi çok seven başak burcu, terasta misafir ağırladığını hayal ettiği huzur ortamını sağladığına inanır. Ayrıca başak burcunun üst düzey bir kontrol takıntısı olduğu söylenebilir. Bu yüzden ev dekorasyonu söz konusu olduğunda rafların, çekmecelerin ve düzenleyicilerin onun hayal ettiği şekilde olması için durmadan uğraşır. Gösterişten çok fonksiyonel kullanımı ön planda tutan başak burcu rahatlığın hâkim olduğu bir evde sade ve düzenli tasarımlara sahip olduğunda dünyanın en mutlu insanı olur.

Terazi Burcu Seçimi

Dengeli ve modern bir ev dizaynı yaratmak terazi burçlarının karakterini en güzel şekilde yansıtmasına alan tanır. Bu yüzden ev dekorasyonunda çoğu zaman farklı renkleri dâhil ettiğini gözlemleyebilirsiniz. İlk olarak pastel ve açık tonlara yönelerek çok yoğun eşya kullanımına değil daha sade tasarımlarla yaşam alanlarını ön plana çıkarmayı tercih ederler. Terazi burcu için ev dekorasyonunda zevkli ancak gösterişten uzak parçalar vazgeçilmezdir. Desen ve renk kontrastına çok özen gösteren teraziler otantik ya da klasik bir tarz için sadeliğin yanı sıra desenlerle renk katmaya bayılırlar. Farklı renklerde resim tabloları ve yüksek aydınlatma özelliği bulunan şık abajurlar terazilerin evinde sık sık rastlayabileceğiniz parçalardır. Terazi burcu insanının pembe ve pastel tonlardan vazgeçemediği ve mutfak ve salonlarında vakit geçirmekten büyük keyif aldıkları ifade edilebilir.

Akrep Burcu Seçimi

Akrep burcu için aydınlık bir yaşam alanı tam anlamıyla huzurun temsilcisidir. Onların evi ve yaşadıkları ortam herkesten daha özel olsa bile öncelik olarak düzen ve temizlik vardır. Beyaz ve siyah renkleri akrep burcunun evinde çok fazla görebilirsiniz. Yatak odasında vakit geçirmekten aşırı büyük bir keyif alan akrep burcu mobilya konusunda koyu renklere yöneldi ise mutlaka açık renk aksesuarlar bir denge oluşturur. Oyun, okuma ya da giyim gibi özel alanlar oluşturmak ve bu alanları dekora etmek özgürlük açısından akrepler için çok önemli olduğu için evlerinde bu tarz alanlar açmaya özen gösterirler.

Yay Burcu Seçimi

Yay burcu çok evcimen olmasa bile ihtiyaçlara yanıt veren şık alanları ev ortamında oluşturmaktan zevk alır. Buna rağmen hep daha minimal mobilyalara yönelir ve sadelikten hoşlanırlar. Doğal ve sade tonların ağırlıklı olduğu düz ve ince kumaşlar yay burçlarının en çok rağbet gösterdiği parçalardır. Özgürlüğüne düşkün ve gezmeyi çok seven yay burcu ev dekorasyonuna bu özelliğini yansıtacak çizgide ilerler. Modern avizeler ve yenilikçi çizgilerle salona renk katarak tarzını ortaya koymayı hedefler. Oturma grubunun en özel parçası olan büyük ve çok rahat olan yastıklara uzanıp yeni bir seyahati planlamak yay burcunun en çok sevdiği aktivitedir. Özgür ruhunun bir yansıması olan mavi ve turkuaz tonları ev dekorasyonun ana rengi olabilir. Gezmenin yanı sıra evinde misafir ağırlamayı çok seven yay burçları için salon çok önemlidir.

Oğlak Burcu Seçimi

Minimalist mobilyalardan ve modern seçimlerden pek hoşlanmayan oğlak burcu için geleneksel tercihler yapmak hala çok özeldir. Bu burç sadece mobilya seçiminde değil hayatın her alanında geleneksel bir tutum sergilediği için kendilerine zaman ayırmayı ve bunun için evin bir köşesinde hobi alanı oluşturmayı önemserler. Toprak tonları ve siyah oğlak burcunun vazgeçemediği renklerdir. Ev dekorasyonunda ağırlıklı olarak bu renklere yer verir ve hobi odalarında uzun saatler geçirmek onlara büyük bir keyif verir. Oğlak burcunun sahip olduğu ev sıkı çalışma, verimlilik gibi kavramlara yanıt verebilecek düzeyde tasarlanmış olmalıdır. Herkes için evde çalışmak daha pratik olsa bile oğlak burçları için ofis ortamına benzeyen bir alana evde sahip olmak idealdir. Şık bir tasarımla minimalist tarz yaratan oğlak burcu düzenli ve tertipli olmaya dikkat ettiğinden odaklanma konusunda bu kriterleri göz önünde bulundurur. Bu yüzden birden fazla çekmecesi ile düzen konusunda yardımcı olabilecek raflı büyük bir masa oğlak burçlarının en çok tercih ettiği mobilyalar arasındadır.

Kova Burcu Seçimi

Ferah ortamlar ve geniş alanlar yaratarak konforu üst düzeyde tutmak kova burcu için temel dekorasyonun oluşmasını sağlar. Herkesten farklı, özgün ve tamamen kişiselleştirilmiş bir ev dekorasyonu yaratan kova burçlarının uzun perdeler, değişik ton duvarlara ve ahşap aksesuarla çok sık rastlanır. En modern burç olarak bilinen kova burcunun salonunda modern izler yaratmak çok özeldir. Farklı bitkileri ve değişik heykelleri bu kadar çok sadece bir kovanın evinde görebilirsiniz. Bununla birlikte kova burcunun evinde gri ve beyaz tonları çok fazla göze çarpar.

Balık Burcu Seçimi

Balık burcu 12 burç arasında en duygusal ve romantik olandır. Bu yüzden bir balık burcunun evinde mumlar, farklı kokular ve değişik tablo çeşitlerine rastlamak olağandır. Ayrıca ev ortamında kendilerini daha rahat ve huzurlu hissedebilmek adına genellikle pembe tonlarına yönelerek yumuşak ve dinlendirici bir hava yaratmayı hedeflerler. Yatak odası ve mutfak balık burcu için önemlidir. Evde vakit geçirmeyi seven bir balık burcu, ilgisini dekorasyon sırasında da evin ambiyansına yansıtan seçimler yapar. Battaniye ve yastık gibi ev tekstilinde bohem tarza yer veren balık burcu aksesuar seçiminde de denizi hatırlatan seçimler yapmaktan kaçınmaz.

Her Burcun Zevkine Hitap Eden Mobilya Seçimleri Kınık Mobilya’da

Ev dekorasyonu kişisel zevkleri yaşam alanına yansıtmanın en zevkli yoludur. Bu yolculukta şık ve modern tasarımlarıyla her zevke hitap eden Kınık Mobilya kalitesini deneyimlemek ve huzurlu bir ev yaratarak değer verdiğiniz insanlarla daha kaliteli zamanlar geçirmek için sizde hemen şimdi web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Kınık Mobilya, geniş ürün seçenekleriyle her kesime hitap eden özgün mobilya tasarımları sunar.

24.5.2023

 
Copyright © 2023 Kınık Mobilya Sanayi Ticaret Anonim Şirketi - Çorlu Mobilya

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.