Alışveriş Sepetim
Geceleri daha iyi uyumak için 10 alışkanlık
Sıkı bir gece uykusu aldıktan sonra işte daha iyi hissettiğinizi ve daha iyi performans gösterdiğinizi kabul edeceğinizden eminiz. Dinlendiğimizde vücudumuzun daha iyi çalıştığı bile kanıtlanmıştır.Dalai Lama'ya göre, "Uyku en iyi meditasyondur." Sorun, çoğumuzun çok az veya düşük kaliteli uykudan muzdarip olmasıdır. İşte uygulaması kolay ve geceleri daha iyi uyumanıza yardımcı olacak bazı iyi alışkanlıklar.
YATAĞA HAZIRLANIN
Çoğu zaman insanlar uykuya hazırlanmıyor. Doğrudan televizyon seyretmek gibi uyarıcı bir faaliyetten doğrudan yatağa giderler ve uykuya dalmayı beklerler. Bu durumda beyniniz hala aktif moddadır.Zihninizi uykuya hazırlamak için bir uyku vakti rutini oluşturun. Duş alın veya sıcak bir banyo yapın, yatak odanızdaki ışıkları kısın ve pijamalarınızı giyin. Bu aktiviteler, beyninizi uykunun gelmekte olduğu gerçeğine odaklayarak hazırlanabilsin.

YATAĞINIZI GÜNCELLEYİN

Yatağınızı en son ne zaman kontrol ettiniz ? Hayatımızın çoğunu yataklarımızda yatarak geçiriyoruz ve bunun uyku kalitemizi etkileyebileceğini düşünmüyoruz.İhtiyaçlarınıza en uygun yatak seçin. Duruş probleminiz varsa, o zaman daha sert bir yatak sizin için daha iyi olacaktır. Bir tane satın almadan önce vücut tipinize ve uyku alışkanlıklarınıza en uygun sert yatak hakkında daha fazla bilgi edinin .Yüksek kaliteli bir yatak, sabah uyandığınızda hissetme şeklinizde tüm farkı yaratır. 8-10 yıl sürmesi gerektiğini düşünürsek, yapmaya değer bir yatırımdır.

KAFEİN VE ALKOLÜ AZALTIN

Bir kereden fazla yatmadan önce kahve içmemen söylendiğine eminiz ve bu durumda bu doğru. Kafein ve alkol hem uyarıcıdır hem de sizi uyanık tutar.Hepimiz kafeinin bizi uyandırdığını biliyoruz, ancak alkolün gerçekten melatonin üretiminizi engelleyebileceğini biliyor muydunuz? Doğal uyku ritmini etkiler ve gece boyunca uykuyu bozar.Şahsen ben gece geç saatte bir kahveden sonra uyumakta sorun yaşamıyorum ve yatmadan önce oldukça keyif alıyorum. Ancak bu herkes için değil. Kes ve uykunu etkileyip etkilemediğini kontrol et.

DİJİTAL CİHAZLARDAN KURTULUN

Yatakta yatmak ve sosyal medyada gezinmek kötü bir alışkanlıktır. Nöronlar son kediyi görmekten heyecanla ateşleniyor  videolar. Dinlenmeye ve uyumaya uzaktan bile odaklanmıyor.Araştırmaya göre yatmadan en az 30 dakika önce tüm cihazları kapatmalısınız. Zihninize uykuya dalma ve odaklanma şansı verir.Şahsen benim için cep telefonunu alt katta bırakma vakası. Görüş alanı dışında olduğu zaman, etrafta olduğunu bildiğimden çok daha iyi uyuyorum. Onunla olmama alışkanlığı kazanmak zaman alır, ancak uyku düzeninizde büyük bir fark yaratabilir.

TUTARLI UYKU MODELLERİ

Hafta sonları bile uyku vaktinizi ve uyanma vaktinizi tutarlı tutun. Vücudunuz gün doğumu ve gün batımı ile aynı hizaya gelir ve sirkadiyen işlevleriniz bu döngüde ayarlanır.Yatma ve uyanma saatinizle tutarlı kalmak, uykunuzun uzun vadeli kalitesine yardımcı olabilir.

HAFİF YEMEKLER

Geçtiğimiz yıllarda akşam yemeği öğleden sonra yenirdi ve oldukça ağır bir yemekti. Öte yandan akşam yemeği, akşam geç saatlerde hafif bir atıştırmalıktı ve bu nedenle mideyi ağırlaştırmıyordu.Yatmadan önce çok büyük bir yemek yerseniz, vücudunuz uykuyu teşvik eden HGH ve melatonin salgılamaktan ziyade sindirime odaklanır. Yatmadan iki ila üç saat önce büyük bir öğün yememeye çalışın. Acıktıysanız, elma veya kraker gibi küçük bir atıştırmalık ve bir dilim peynir yiyin.

EGZERSİZ YAPMAK

Bu, yalnızca uykunuzu iyileştirmekle kalmayacak, size sonsuz sayıda fayda sağlayacak bir alışkanlıktır. Egzersiz , uyuyabilmeniz için sizi yormak da dahil olmak üzere vücudunuzun mümkün olan her şekilde daha iyi çalışmasına yardımcı olur .
Güneş ışığında egzersiz yapmak doğal sirkadiyen ritmine yardımcı olur ve vücudunuzun uyku hormonu üretimini artırır. Vücudunuz sağlıklı hissettiğinde daha verimli çalışma eğilimindedir.

STRESİ AZALTMA VE BIRAKMA

Bazen günler stresli olabilir ve bu kaygıyı akşamları eve taşırız. İyi bir gece uykusu istiyorsanız, içeri girmenin hayati bir alışkanlığı , günün endişelerinden kurtulmaktır .
Meditasyon yapın, günlüğünüze yazın veya yoga gibi odaklanmış bir aktivite yapın, zihninizi temizlediği için faydalıdır. Sakinseniz ve düşünceleriniz netse, uyumayı çok daha kolay bulacaksınız. 
Devamı +
Evinizin Taze Kokmasını Sağlamanın Kolay Yolları
Bir kaplıcaya girdiğinde o kokuyu biliyor musun? Sizi neredeyse her zaman olduğunuzdan biraz daha rahat hissettiren o ferah ve kokulu atmosfer? Neredeyse cebinizde biraz tasarruf etmek ve yanınızda eve götürmek istiyorsunuz. İşte bu yüzden, evinizin 'dünyanın en iyisi' hissinin rahat bir versiyonu gibi kokmasını sağlamak için birkaç ipucu bir araya getirdik.
1. Ocağın kaynamasına izin verin
 Mavileri evde uzak tutmak için düzgün, eski bir numara, narenciye ve diğer otlardan oluşan bir karışım hazırlamak ve bir süre ocakta kaynamasına izin vermektir. Yakında koku evinize yayılacak ve sıkıcı Perşembe akşamınızı evde aromaterapi seansına dönüştürecek. Bazı kokuların tuhaflığı sinirleri çok sakinleştiriyor.

2. Yeşil Tutun

Dışarıdaki harika yeşilin güzel kokusunu içeri getirin. Oldukça basit, birçok bitki getirin ve pencereleri açık tutun (tabii ki sinir bozucu sinekler ve sivrisinekler sorunsa, onları açık tutmayın). Ama içerideki bitkiler kesinlikle çok güzel. Odaya harika bir estetik katarlar. Ve onlarla ilgilendiğiniz sürece, evinizin içindeki havayı dolaştırarak ve taze tutarak sizinle ilgilenecekler.

3. Mobilyalarınızı temiz tutun

Kanepede nemli bir yer kokabilir, ahşap rafta çürüyen bir nokta istenmeyen zararlıları çekebilir, kırık bir buzdolabı koklayabilir. Temel olarak, mobilyalarınız bile evinizin kokusuna karar vermede üzerine düşeni yapabilir. Mobilyalarınızı düzenli olarak temizlediğinizden ve bakımını yaptığınızdan emin olun. Ya da yapacak çok şey varsa, mobilya kiralayın. Furlenco gibi şirketler sizin için bakımla ilgilenecektir.

4. Pişirmeye başlayın

Bir başka favori kokumuz da fırında pişen bir şeyin kokusu. Fırında taze pişmiş ürünlerin o zengin ve sıcak kokusunun yerini hiçbir parfüm spreyi veya esans yağı alamaz. Davetkar, sıcak, lezzetli ve ev gibi kokmasını sağlayan bu güzel kaliteye sahip. Tarçınlı rulo veya kurabiye öneriyoruz. Hiçbir şey aromalı pişmiş şekerlemelerin yerini tutamaz.

Devamı +
Dairenizdeki Çatlakları Gizlemenin 4 Yolu
Evinizdeki - çıplak duvarlarda veya banyo karolarında - çatlaklar sandığınızdan daha yaygındır. Bir gecede ürperirler ve bakan üzerinde hoş olmayan bir izlenim bırakırlar. Ama iyi haberler var. Biraz yaratıcı müdahale ve kendin yap düzeltmeleriyle, çizgileri sabitleme konusunda bir çatlak yaşayabilir ve hatta bir profesyonel gibi boşluklu çatlakları tamir etme sanatının tadını çıkarabilirsiniz.
Öyleyse , duvarlardaki çatlakları nasıl gizleyeceğinizi merak ediyorsanız , okumaya devam edin.

İpucu 1: Hasarı Değerlendirin: Yapısal veya İnce Çizgi

İlk adım, karşılaştığınız çatlak türünü değerlendirmektir. Yapısal hasar tipik olarak daha büyük ve 1,5 inçten daha geniştir ve çok sayıda onarım girişimine rağmen yerinde kalma eğilimindedir. Öte yandan ince bir çatlak daha yaygındır ve genellikle kapıların ve pencerelerin yakınında görünme eğilimindedir.

2. İpucu: Resim, Duvardaki Resim!

Bir çatlağı gizlemenin en akıllı yollarından biri, farklı türde görsel yardımcılar eklemektir. Pop art posterleri, aile resimleri, minimalist sanat veya fantezinizi yakalayan herhangi bir şey olabilir. Duvarda güzel göründüğü ve genel tasarım şemasına bağlı olduğu sürece, sıralandınız!

3. İpucu: Hızlı Onarım için Duvar Kağıtları

"Soyulmuş boya yamaları" için mükemmel bir düzeltme olan duvar kağıtları, anında görsel rahatlama sağlar. Ek olarak, mekana bol miktarda karakter katarlar. İster rahat bir hava ister cesur bir ifade için gidiyor olun, bugün mevcut olan çok çeşitli duvar kağıdı seçenekleriyle istediğiniz her şeyi elde edebilirsiniz.

İpucu 4: Duvar Çıkartmaları 

Muhtemelen arsanın en yenilikçi seçeneği olan duvar çıkartmaları, " gizleme " hilesini düzgün bir şekilde yapıyor. Ek olarak, tasarım ve düzen açısından daha fazla esnekliğe sahipsiniz, böylece gözetimsiz bir yer kalmaz. Sanatsal bir görünüm ve his için, dallara ayrılan bir ağaç seçebilir veya tasarım hassasiyetleriniz hakkında çok şey söyleyen ve tek boyutlu duvarlara bol miktarda doku ekleyen geometrik desenlere gidebilirsiniz.


 
Devamı +
Antre Dekorasyonu
Eve ayak bastığımız andan itibaren evimizin ruhunu yansıtan mekanlar olarak karşımıza antreler çıkmakta.Ancak evimizin ruhunu antreler geçiş mekanı üzerinden diğer alanlara dağıtmak ve işlevsellik kazandırmak için oldukça önemli bir alan.
Antreleri dekore ederken dikkat etmemiz gereken nokta antre konseptimizi belirlemek. Konseptine, alan büyüklüğüne ve ihtiyacına uygun olarak dresuar, portmanto ya da ayakkabılık seçimi yapmalıyız. Duvar rengi seçimi evin ruhunu yansıtması açısından oldukça önemli. Örneğin küçük bir antren varsa daha aydınlık ve daha derin görünüm sağlamak için açık ve sıcak duvar renkleri seçebilirsiniz, ince ve geniş bir dresuar üzerine aynayla mekanı büyütebiliriz.
Antrelerde duvar dekorasyonları da oldukça önemli. Evimizin pozitifliğini ve enerjisini yansıtan duvar dekorasyonları evin diğer alanlarının görünümü hakkında da bize ipucu veriyor. Evimizin ruhunu ve hayata bakışımızı yansıtması nedeniyle antrelerde ihtiyaca göre mobilya seçimi, mekan büyüklüğüne bağlı olarak duvar rengi seçimi ve hareketlilik kazandırmak adına duvar rengi seçimlerine özen gösterilmeli.
Evinin konseptine uygun olarak  yapacağın ürün seçimleri, tasarımda uyumu yakalamanı sağlayacak. Stil sahibi ve kullanışlı antreler için yapabileceğin seçimlerin başında dresuar geliyor. Dresuar seçimlerinde depolama alanı oluşturmak için çekmeceli olanlar tercih edilmeli ve anahtar, cüzdan gibi fazlalıkları ortadan kaldırıp alanını daha fonksiyonel hale getirebilirsin.
Her antre oturma bölümü için yeterli alana sahip olmasa da ayakkabılarını giyerken yardımcı olması adına küçük bir puf tercih edebilirsin. Antre dekorasyonunun olmazsa olmaz parçaları arasında yer alan aynaları alanınına derinlik katmak için kullanabilir, pencereyi karşılayan bir duvara asman dahilinde antrene aydınlık bir görünüm katabilirsin.
Antrene koyacağın bir puf dinlenmek ve ayakkabılarını giymekte sana kolaylık sağlar. Duvarlarda hem derinlik katacak aynalar, hem de tablolar kullanarak antreni daha da renklendirmek senin elinde.  Kullanacağın renkli dairesel bir kilim veya halı ise hem etraftaki monotonluğu kıracak hem de canlılık katacak. 

Devamı +
Ferah ve aydınlık evler için dekorasyon detayları
Ferah ve aydınlık evler için dekorasyon detayları


Beyazdan vazgeçemiyor ve açık tonları kullanmayı seviyorsanız ya da daha aydınlık bir görünüm elde etmek istiyorsanız, yaşam alanlarınızda küçük değişiklikler ve doğru mobilyalarla hayal ettiğiniz atmosferi oluşturabilirsiniz.

Beyaz ve krem tonlarında seçeceğiniz mobilyalar ile ferahlığı evlerinize taşıyabilir, aydınlık bir görünüm kazanırsınız. Özellikle yaşam alanınızın olduğundan daha geniş ve aydınlık görünmesini sağlamak için açık renk mobilyaları tercih edebilirsiniz.
Açık renk koltukları, ahşap yada ceviz mobilyalar ile tamamladığınızda beyaz ve ahşabın müthiş uyumunu yakalarsınız, şıklığınızı mermer masa ile tamamlayarak evinizin havasını tamamen değiştirebilirsiniz.
Tercihiniz modern, sade bir masadan yana ise dekorasyonda kullanacağınız şık bir aydınlatıcı ya da tabloyla zarif ve minimalist bir şıklık yakalayabilirsiniz.
Dekorasyonda kullanacağınız aynalar ile yaşam alanlarınızın şıklık derecesini yükseltirken, eğer metrekare açısından küçük ya da yükseklik açısından basık bir eviniz varsa, evinizi daha ferah ve aydınlık hale getirmek için aynaların şıklığından ve pırıltısından yararlanabilirsiniz.
Açık raflar ve depolama alanları, eşya ve aksesuarların düzenli görünmesi için oldukça ideal bir seçenek olsa da, açık rafların içindeki eşyalar yaşam alanlarının daha kalabalık ve dolayısıyla daha karanlık ve basık görünmesine neden olur. Bu yüzden de kısıtlı bir alana sahip olan odalar için kapalı dolap ve çekmecelerle her zaman daha ferah bir görünüm sağlayabilirsiniz.
Salonunuzda yer vereceğiniz koltuk, halı, perde, duvar kağıdı ve aksesuar gibi seçimlerinizde kullanacağınız açık tonlar ve dengeyle oluşturulmuş renk geçişleri ile bir bütünlük sağlayabilir, sadeliğin zarafetini dekorasyonunuza yansıtabilirsiniz.
Odanızın zemini için halı ya da kilim seçerken zeminin içerideki ışığı yansıtan bir unsur olduğu için açık renkleri tercih edebilir, halınızda krem ve toprak tonlarını kullanabilirsiniz.


Devamı +
İç tasarımda bilmeniz gerekenler
İç tasarımı düşünürken  , yaratıcılık ve yetenek gibi sözler hemen aklımıza gelir, ancak çoğu, bilimin de dahil olduğunu görünce şaşırır. Profesyonel iç mimarlar genellikle belirli ev tasarım ilkelerine ve öğelerine dayanan bir dizi resmi olmayan "kurallara" bağlı kalırlar. Bu ev tasarım öğeleri formları, dizilimi, alanı, ışığı, rengi, dokuyu ve daha fazlasını içerir ve aynı zamanda onları dengeli tutmak, estetik açıdan hoş bir iç mekan yaratmanın gerçek sırrıdır.
Bu unsurları birlikte uyum içinde çalışmak üzere almak, bir yerin görünümünü iyileştirmenin yanı sıra yüksek bir işlevsellik de getirebilir. Başlangıç ??olarak, bir iç mimar, bu tür ev tasarım öğelerini takip eden odayı ölçebilir, ardından bunları mekanın özelliklerini ve kusurlarını gizlemek veya artırmak için kullanabilir. Aşağıdaki on öğe her zaman herhangi bir iç mekanın üretiminden görülmelidir.

TASARIM ALANI

Mekan, iç tasarımın vazgeçilmez unsurları arasındadır . Mekan, tüm tasarım planının bir araya getirildiği bir temel olarak çalışır. Bu nedenle tasarımcı, ölçülerini, mevcut alanı ve faydalarını bilmelidir. Alanı iki kategoriye ayırıyoruz; bir zemini (genişlik ve uzunluğu içeren) kaplayan iki boyutlu Uzay ve yaşam alanını oluşturan üç boyutlu uzay (uzunluk, genişlik ve yükseklik dahil).
Eşyalarla dolu bir alan Pozitif Alan olabilir ve boş bir alan da Negatif Alan olabilir. Pozitif ve negatif boşluklar arasında bir denge sağlanmalıdır ve maddelere aşırı kalabalık veya göz gezdirmek bu dengeyi etkileyecektir.
 

RENGE BAĞLILIK

Zamanı geldiği için renkleri seçmek en zor karar. Profesyonel dekoratörler "üç renk" prensibiyle çalışırlar: sadece bir nötr renk ve iki vurgu rengi (genellikle belirli bir tek koyu ve diğer açık). Bazı insanlar duvara monteli renkle (boya veya arka plan varsa) başlar ve bunu inşa eder (konsept, duvarların kendi odanız için “zemin” sağlamasıdır).
Diğer insanlar bir parça mobilyayla (kanepe gibi büyük bir şey) başlar ve bunun üzerine inşa ederler (bu, onu odanın dekorasyon stratejisinin en "merkezinde" yapar). Ayrıca, daha açık renkler bir odayı daha büyük ve daha rahat gösterirken, daha koyu renkler de daha sıcak ve bir alanı küçültecektir.
 

YÜZEY DOKUSU

Duygu unsuru, genel olarak "bir yüzeyin dokusu, görünümü veya tutarlılığı" olarak anlaşılır. Düz veya pürüzlü sonlar, parlak veya donuk yüzeyler ve kalın tekstiller anlamına gelebilir. Bir odayı dekore eden biri varsa, dokunun önemini anlarsınız.
Mobilya ve kumaşlardan aksesuarlara kadar olan takımlar, dokuları bir yere getiriyor. Doku, bir alanın mevcut özelliklerini iyileştirebilir veya alana ek boyut sağlayabilir. Biraz karanlık bir odada, mobilyalar mekana saf bir ışık hissi verir ve pürüzsüz, parlak yüzeyler kullanmak yansıtıcı bir kalite sağlayabilir. İşin garibi, büyük, parlak bir odada, sert dokular fazla doğal ışığı dengelemeye yardımcı oluyor.
 

ÇİZGİ ŞEKİLLERİ

Çizgiler, şekilleri ve formları doğurur ve aynı zamanda yaşanabilir bir alanda bir istikrar, birlik ve zıtlık duygusu oluşturmaktan sorumludur. İç mekanın kılavuzları gibi davranırlar ve şekilleri belirtirler. Çizgileri Dinamik, Dikey ve Düz olmak üzere üç farklı açıdan sınıflandırırlar.
Çizgiler, tablolar, yatak ve sandalyeler hatları gibi yapıları süslenmiş iken yatay çizgiler boşluk, bir güvenli his yer alırken, pencereler, kapılar ve almirahs görülür dikey çizgiler  özgür ve geniş bir doğa katın. Açısal veya Dinamik çizgiler aksiyon odaklıdır, manzara katar ve merdiven gibi yapılarda görüntülenebilir. Bir iç mimar, yine bir başka ev tasarım öğesi olan formları belirlemek için bu çizgilerle nasıl çalışılacağını anlamalıdır.
 

İÇ TASARIM AYDINLATMA

Aydınlatma, iç tasarımın en önemli ve vazgeçilmez unsurlarından biridir. Işık, ambiyansı ve havayı ayarlar. Aydınlatma olmadan (doğal veya insan yapımı), diğer faktörlerin, özellikle de renk, doku ve desenin hiçbir önemi yoktur. Pencerelerin ve kapıların konumlandırılması, doğal, yapay veya insan yapımı ışıkla ilgilenirken üç önemli türe ayrılır:
 • Ruh hali aydınlatması veya ortam aydınlatması nihayetinde havayı oluşturur ve tüm alanı gösterir.
 • Görev aydınlatması, belirli bir "görev" için ayrılmış bir amacı olan yataklar, masalar ve masa lambaları gibi ışık kaynaklarını tanımlar.
 • Vurgulu aydınlatma, sanat eseri gibi unsurları vurgulamak için tasarlanmıştır.
Aydınlatma önemli bir rol oynar. Birçok katmanı olduğu için onu karmaşıklaştırabiliriz. Ayrıca, ne yazık ki çoğu zaman gözden kaçmaktadır.
 

MOBİLYANIN DOĞRU KONUMLANDIRILMASI

Mobilya düzenlemenin yolu bazen zorlayıcı bir ikilem olabilir; Parçaların nasıl ve nerede en yararlı görüneceğini ve işlevsel olacağını tam olarak öngörmek zor olabilir (yine, bir diyalog yeri yapmak istiyorsanız, alandaki trafik modellerini düşünün).
Uzmanların yaptığını yaparak kendinizi hayal kırıklığından ve mobilyaların yeniden düzenlenmesinden kaynaklanan ağrıdan kurtarın. Onların odası ve eşleştirmek istediğiniz parçalar için bir şablon oluşturun. Mükemmel kombinasyona ulaşacak, benzersiz düzenlemeler deneyeceksiniz.
 

FORM VEYA ŞEKİL

İfade formu, ev tasarımında kelime şekli ile birbirinin yerine kullanılır. İç tasarımın temellerine göre uygulandığında farklı hisler ve etkiler yaratabilecek bir çizgiye göre derinlemesine bir bağlantıdır.  .
Çok uzun bir yemek odası masası  dikdörtgen bir odaya koymak bir uyum hissi yaratabilir. Yemek masasının üzerine bir dizi yuvarlak sarkıt armatür yerleştirin  ve karşıtlık ve denge duygusu başardınız. Bununla birlikte, bir odada çok sayıda farklı form kullanmanın kafa karıştırıcı ve kopuk bir tasarıma neden olabileceğini unutmayın.
 

PENCERE SÜSLEMELERİ

Pencere uygulamaları dikkatli bir değerlendirmeyi hak eder. Yalnızca rengi dikkate alan işlevsel konuları düşünmeyin: Odanın ne kadar yalnız ve aydınlık olmasını istersiniz? Görünümü engellemek veya dışarıda görmek istediğiniz pencereden uzakta mı?
Valans pencere uygulamaları, evinizin iç tarzını artırabilir. Mevcut bezleri kullanmak ve mevcut kornişlerden dolgu yapmak, eski saçakları dönüştürür. Tavandaki çarpıcı boya renklerini göstermek için hafifçe eğilebilecek şekilde çerçeveli bir ayna takmayı düşünün.
 

YENİLENMİŞ AHŞAP MOBİLYA

Bizim favorilerimizden biri ev için yenilenmiş ahşaptır. Etrafınıza bakın ve yıllarca sürecek ve neredeyse tüm tasarım ev tarzlarına uyacak yenilenmiş mobilyaların benzersiz ve sıradışı tasarımlarını bulun.

Devamı +
20'li Yaşlarda ev kurmak.
20'li Yaşlarda ev kurmak. 

20'li yaşlarınız tamamen kendinizi keşfetmekle ilgilidir - neyi sevdiğinizi, neye tutkuyla bağlı olduğunuzu, nerede bir gelecek inşa etmek istediğinizi ve bağımsız olarak nasıl yaşayabileceğinizi. Bu değişimle birlikte, bu çağdaki herkesin karşı karşıya kaldığı önemli bir karar geliyor - kendi başına yeni bir eve taşınmak. Bunun nedeni, yeni bir iş, gelecekteki eğitim için taşınmanız veya evlenmeniz ve kendinize ait bir yer istemeniz olabilir. Koşullar ne olursa olsun, aile yuvanızı boşaltmak aynı zamanda heyecan verici ve korkutucu olabilir. Aşağıda, size yardımcı olmak için yeni bir ev kurmaya yönelik birkaç ipucu, bir kontrol listesi verilmiştir:
Oturma odası
Yeni bir oturma odası, işlevsel ve estetik açıdan çekici olan doğru mobilyayı seçmeye gerçekten bağlıdır.KINIK  hareket etmeyi sizin için sorunsuz hale getirmek için çok çeşitli oturma odası paketleri sunar! Oturma odası kurulumunu tamamlamak için ihtiyacınız olan başka şeyler:
 • Kahve masası
 • Alan kilim
 • Birkaç mini tabure
 • Kırlent yastık
 • TV ünitesi
 • Kitaplık veya Çekmeceli dolap
Mutfak + Yemek
Mutfağınızı taşındıktan sonra ilk iş olarak kurmak en iyi hareketlerden biridir çünkü taşıma işleminden sonra hepimiz yorgun ve aç kalırız. Hızlıca bir fincan kahve veya evinizdeki ilk öğün ruh halinizi gerçekten canlandırabilir. İşte yeni mutfağınızda en çok ihtiyacınız olan şey:
 • Tabaklar
 • Kahve kupaları
 • Tencere
 • Pirinç ocak
 • Kızartma tavası
 • Süzgeç
 • Potalar
 • Tuz, şeker, baharat ve yağ
 • Saklama kapları
 • Harç ve havaneli
 • Oklava ve tahta
 • Çatal bıçak takımı - kaşıklar, çatallar, tereyağlı bıçaklar
 • Bıçak seti
 • Mutfak paçavraları
 • Havlu tutacağı
Yatak odası
Odanızın ihtiyacı olan en önemli yatırım, size uzun süre iyi bir uyku vaat edecek kaliteli bir yataktır. Bunun dışında kutsal alanınızın ihtiyacı:
 • Yastıklar
 • Yastık kılıfları 
 • Yorganlar
 • Yatak örtüleri 
 • Gece lambası 
 • Saat
 • Perdeler 
 • Yatak koşucusu
 • Ayna
Banyo
Demek yeni taşındınız ve bunun ağır nesneleri kaldırıp hareket ettirmekle ilgili terli ve kirli bir süreç olduğunu varsayıyoruz. Vurmak isteyeceğiniz ilk yer duş - ve işte iyi stoklanmış bir banyoyu oluşturan eşyalar:
 • Kovalar 
 • Kupalar
 • Tuvalet fırçası
 • Banyo paspasları
 • Duş perdesi (gerekirse)
 • Elbise askısı
 • Çöp Kutusu
 • Tuvalet kağıdı
 • El yıkamak
 • Diş macunu 
 • Diş fırçaları 
 • Sabun / banyo jelleri
 • Şampuan + saç kremi
 • Havlu
 • Jilet 
 • Tırnak kesiciler 
 • Makas
 • Hava spreyi 
 • Çamaşır sepeti


Temizlik esasları
Ailenizle yaşamak neredeyse hiçbir zaman bir ev için gerekli temizlik malzemelerine dikkat etmenizi gerektirmez. Bu listedeki en gerekli maddeler şunlardır:
 • Süpürge 
 • Paspas
 • Faraş
 • Dezenfektan sıvılar 
 • Çamaşır deterjanı 
 • Bulaşık süngerleri ve sabunları 
 • Temizlik bezleri
 • Dokular
 • Toz bidonlarınız için çöp torbaları.
Ekstralar
Yeni evinizde ihtiyacınız olan diğer şeyler:
 • Hoş geldiniz paspas
 • Ayakkabı raf
 • Kullanışlı onarımlar için bir alet kutusu veya kit
 • Saatler
 • İlk yardım kiti
 • Uzatma kabloları
 • Fenerler
 • Yedek ampuller
Bu kapsamlı kontrol listemizde, taşınmanıza yardımcı olmak için, hepsini olmasa bile, gerekli öğelerin çoğunu ele almayı başardığımızı umuyoruz. Yeni evinizdeki günlük rutine uyum sağladıkça listeniz giderek artabileceğinden endişelenmeyin.  
Devamı +

İletişim

 •  Merkez: Muhittin Mahallesi Çetin Emeç Caddesi No:11

 • (Eski Salı Pazarı Girişi)  Çorlu/ TEKİRDAĞ

 •  Şube: Omurtak caddesi İstanbul Kısmı (Reyap Hastahanesi yanı)

  Çorlu / TEKİRDAĞ

 •  0 282 651 92 32

 •  GSM: 0541 651 92 31 / 32

 • info@kinikmobilya.com
 • BİZİ TAKİP EDİN!

 •  
Copyright © 2020 kinikmobilya SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.