Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

Ayak Özellikleri

Malzeme Özellikleri

Fonksiyon Özellikleri

Renk Özellikeri

Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster

Avangarde Koltuk Takımı Modelleri ve Fiyatları

Avangarde koltuk takımı modelleri, son yılların yaygın olarak tercih edilen mobilya seçeneklerinden biridir. Modern tasarımları gösterişle buluşturan avangarde mobilyalar, lüks detaylarıyla ön plana çıkar.

Avant-garde kelimesi yenilikçi ve deneysel işler anlamına gelir ve Fransızca kökenlidir. Esasen askeri bir terim olan avangarde, yıllar içerisinde kültür ve sanat alanında kullanılmaya başlamıştır. Avangarde akım genel olarak reformist bir bakış açısını ifade eder. Bu akım, mobilyalara da yansımıştır. Klasik mobilya modellerine kıyasla avangarde mobilyalar sade ve modern çizgilere sahiptir.

Avangarde koltuk takımları lüks ve ihtişamı bir arada barındıran ürünlerdir. Bununla birlikte diğer mobilya tasarımlarına oranlar birçok tasarım detayı bulunur. Avangarde mobilyalarda genel olarak açık renkler tercih edilmektedir. Avangarde mobilya modelleri çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Avangarde Koltuk Takımlarının Özellikleri

Avangarde koltuk takımı modellerinin kentine ait bazı özellikleri vardır. Avangarde koltuklar özellikle modern ve klasik detayları bir araya getirirler. Bunun yanı sıra diğer mobilyalardan ayırt edebileceğiniz bazı özellikleri de vardır.

Avangarde koltuk takımı modellerinin en önemli özelliklerinden biri açık renk tonlarına ağırlık vermesidir. Bu koltuk takımları genel olarak beyaz ve beyaza yakın renklerden tasarlanır. Bununla birlikte kimi durumlarda kontrast yaratacak renklerden faydalanılabilir. Açık renk mobilyalara eşlik eden bazı koyu renk objeleri bu koltuk takımlarında görebilirsiniz.

Avangarde koltuk takımları geometrik desenlere sahiptir. Üçgen ya da kare desenlere sahip TV üniteleri ile bu koltuk takımları oldukça uyumlu ve şık bir uyum sağlar. Bunun yanı sıra aynı zamanda kapitone desenlere de sahip olabilirler. Kapitone desenler sayesinde koltuk takımları oldukça modern bir tarz yaratmaktadır.

Avangarde koltuk takımı modellerinin en önemli özelliklerinden biri de oymalı seçeneklerdir. Oymalı koltuk takımları, modern bir tarz sağlaması açısından bu seçeneklerde sıkça kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra avangarde koltuk takımları, göz alıcı şekilde parlaktır. Parlak kumaşlar ve parlak detaylar avangarde seçeneklerde yaygın olarak kullanılır.

Avangarde mobilyalar açısından bu özellikler genellikle ayırt edicidir. Bir bütün olarak bu özellikler avangarde seçeneklerin kendine has bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Avangarde Koltuk Takımı Modelleri

Avangarde koltuk takımları yukarıda bahsettiğimiz özelliklere bağlı olarak birçok farklı modele sahiptir. Tasarımsal özelliklerinin yanı sıra, mobilyalarda kullanılan üretim materyalleri de modellerin çeşitlenmesini sağlar. Avangarde koltuk takımlarında farklı içeriklerde ürünler de olabilir. Genel olarak 3+3+1 olarak tasarlanan koltuk takımları 3+3+1+1 olarak da satışa sunulabilmektedir. Bunun yanı sıra takımlarda berjerler de yer alabilmektedir. Bunların yanı sıra farklı ürün içeriklerini de bulmak mümkündür. Örnek vermek gerekirse, Fendi koltuk takımı, bir adet 3 kişilik, bir adet 2 kişilik koltuktan oluşurken aynı zamanda berjere sahiptir. Üçlü koltukların yanı sıra dörtlü seçenekler de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Sevilla koltuk takımı, avangarde modeller arasında kontrast renkleriyle dikkat çeken seçeneklerden biridir. Turuncu ve siyah renklerden oluşan Sevilla koltuk takımı, bu özelliğiyle dikkat çekici bir görünüme sahiptir. Monticelli, Aşiyan, Zaffiro gibi koltuk takımı modelleri ise avangarde özelliklere bağlı olarak açık renklerde tasarlanmıştır. Her bir takımın farklı bazı özellikleri bulunmaktadır. Örneğin her bir koltuk takımındaki ürünler yerden farklı boyutlarda yüksekliğe sahip olabilmektedir. Avangarde koltuk takımı modeli seçerken tüm bu özellikleri dikkate almanız gerekir. Bunun yanı sıra modeller arasında kumaş farklılıkları da olabilmektedir.

Avangarde koltuk takımı modelleri için genel olarak söylenebilecek şey ise oldukça konforlu ve rahat olmalıdır.

Konforuyla Dikkat Çeken Avangarde Koltuk Takımları

Koltuk takımı modellerini birçok özelliğiyle ayrıştırmak mümkündür. Bununla birlikte her bir tarzın kendi içerisinde ortak özellikleri bulunur. Avnagarde koltuk takımlarının önemli işlevsel özelliklerinden biri son derece rahat ve konforlu olmasıdır.

Bu koltuk modelleri genel olarak geniş bir alana sahiptir. Bu alan sayesinde çok daha rahat bir şekilde oturmanızı sağlar. Misafirlerinizi ağırladığınızda saatlerce bu koltuklarda rahatlıkla oturabilirsiniz. Avangarde modeller, hiçbir ağrıya ya da tutulmaya sebep vermeyecektir. Bu sayede, sevdiğiniz arkadaşlarınız, dostlarınız, akrabalarınız ya da ailenizle uzun saatler boyunca salonda sohbetler gerçekleştirebilir, avangarde koltuk seçeneklerinin konforunu çıkarabilirsiniz.

Avangarde koltuk takımı modelleri açısından bir diğer ortak nokta ise bolca yastık kullanılıyor olmasıdır. Birçok modelde, çok sayıda yastığın kullanıldığını gözlemleyebilirsiniz. Bu yastıklar mobilyaların şık ve zarif görünmesini sağlar. Bunun yanı sıra konforunuzu da artıran özelliklerden biri olarak karşınıza çıkacaktır. Avangarde koltukların önemli özelliklerinden biri de evinizin dekorasyonuna uyumları ve katkılarıdır.

Avangarde Koltuk Takımı Modelleriyle Ev Dekorasyonu

Avangarde koltuk takımı modellerinin en önemli özelliklerinden biri de evinizin dekorasyonu ile yüksek derece uyum sağlamasıdır. Avangarde koltuk takımları hem klasik hem de modern çizgileri bir arada barındırır. Bu sebeple birçok evin dekorasyonuna çok rahat biçimde uyum sağlamaktadır.

Eğer avangarde bir ev dekorasyonuna sahipseniz, bu tip bir mobilya seçmeniz oldukça uyumlu bir görünüm yaratacaktır. Bunun yanı sıra evinizin dekorasyonu klasik ya da modern şekilde dizayn edilmiş olabilir. Bu tip dekorasyonlarda da avangarde koltuk takımı modelleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Hem koyu renklere sahip bir dekorasyonda hem de açık renklere sahip dekorasyonlarda avangarde modeller tercih edilebilmektedir.

Koltuk takımları bir kez alındığında uzun yıllar boyunca kullanılan mobilyalardır. Bu sebeple seçiminizi dikkatli yapmanız gerekir. Bunun yanı sıra avangarde koltuk takımları oldukça dayanıklı ve sağlam seçeneklerdir. Kaliteleriyle dikkat çeken avangarde modelleri uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Siz de evinizin dekorasyonuna uyumlu bir avangarde koltuk takımı modelini tercih edebilirsiniz. Bu sayede zaman içerisinde evinizin dekorasyonunu değiştirmek isteseniz dahi, koltuk takımlarınız yeni dekorasyon fikrinize de büyük oranda uyum sağlayacaktır. Avangarde koltuk takımı seçeneklerini tercih ederken, dikkat etmeniz gereken bazı etmenler vardır. Bu etmenlere dikkat ederek, çok daha uzun ömürlü, uyumlu, konforlu ve şık mobilyalara sahip olabilirsiniz.

Avangarde Koltuk Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Avangarde modeller arasında bir tercihte bulunurken, dikkat etmeniz gereken bir dizi husus vardır. Bu hususları belirlemeden önce yapmanız gereken şey ise beklenti ve taleplerinizi listelemektir. Beklentilerinize uygun bir mobilya sizi her daim mutlu edecektir.

Bu beklentiler ve talepler çok farklı şekillerde olabilirler. Avangarde koltuk takımı seçerken dikkat etmeniz gereken ilk faktör üretim materyalidir. Kaliteli bir üretim materyali, koltuk takımlarınızı yıllarca kullanmanızı sağlar. Bunun yanı sıra koltuk takımlarının hangi kumaştan olduğuna da dikkat etmelisiniz. Kumaşların kolay temizlenebilir olması size avantaj sağlayacaktır. Yine evinizde çocuğunuz ya da evcil bir dostunuz varsa, buna göre bir kumaş seçmeniz ileride büyük faydalar sağlayabilir.

Avangarde koltuk takımlarının ayakları genel olarak yerden hayli yüksektir. Bu sayede temizliğin daha rahat olmasını sağlar. Koltuk takımı seçimi yaparken bu hususa dikkat etmeyi de önemsemelisiniz. Dikkat etmeniz gereken önemli hususlardan biri ise tasarımdır. Tasarımların evinizin genel dekorasyonuna uygun olması, görsel açıdan daha doyurucu olacaktır. Bununla birlikte renkler de önemli bir faktörü oluşturur. Evinizin koyu teması varsa açık bir avangarde koltuk takımı ile kontrast elde edebilir ve oldukça şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra evinizin açık renkleri varsa, iki renkli avangarde modelleri de tercih edebilirsiniz.

Avangarde koltuk takımı seçiminde dikkat etmeniz gereken faktörlerden bir diğeri ise fiyatlardır. Bu koltuk takımlarının fiyatları bazı faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Tüm bu kriterlere dikkat ederek, sizin için ideal avangarde koltuk takımı modelini satın alabilirsiniz. Bu sayede birçok avantaja da sahip olabilirsiniz.

Avangarde Koltuk Takımı Fiyatları

Avangarde koltuk takımlarının fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Koltuk takımı fiyatlarından bahsederken öncelikle, üretim materyaline dikkat etmelisiniz. Üretim materyalinin kalitesi arttıkça, fiyatlar da yukarı yönlü seyredecektir. Koltukların iskeletlerinde kullanılan ahşaplar, ayaklarında kullanılan metaller, süngerleri ve kumaşları fiyatlar üzerinde oldukça etkilidir.

Bunun yanı sıra işçilik ve tasarım da fiyatları etkileyen bir diğer faktördür. Tasarımsal detayların artması işçiliğin, dolayısıyla verilen emeğin artması anlamına gelir. Bu da koltuk takımları açısından daha yüksek fiyatların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Bunlarla birlikte avangarde koltuk takımlarında çok farklı sayılarda ürün olabilir. Tekli, ikili, üçlü ve dörtlü koltuklardan hangilerinin bulunduğu da fiyatları etkiler. Bu koltuklardan kaç tane olduğu, berjer sayısı gibi faktörlerin de fiyat politikasını belirlediğini unutmamalısınız.

Siz de eviniz için son derece zarif, şık ve konforlu bir avangarde koltuk takımına sahip olmak istiyorsanız hemen Kınık Mobilya’yı ziyaret edebilirisiniz. Kınık Mobilya’da yer alan onlarca farklı avangarde modelini inceleyebilir, en beğendiğiniz model için hızlıca sipariş oluşturabilirsiniz.

 
Copyright © 2023 Kınık Mobilya Sanayi Ticaret Anonim Şirketi - Çorlu Mobilya

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.